Proofpoint, kuruluşların siber tehditlere karşı korunmasına ve yasal uyumluluğun sağlanmasına yardımcı olacak çözümler sunan bir siber güvenlik ve uyumluluk şirketidir. Merkezi Sunnyvale, Kaliforniya’da bulunan Proofpoint, e-posta kaynaklı tehditlere karşı koruma sağlamak, hassas verileri güvence altına almak ve çeşitli yasal gerekliliklere uyum sağlamak için tasarlanmış geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunmaktadır. Şirketin çözümleri, sağlık hizmetleri, finansal hizmetler, eğitim, kamu ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki binlerce kuruluş tarafından güvenilmektedir.

proofpoint logo

Proofpoint Nedir?

Proofpoint, e-posta güvenliği, veri kaybı önleme, şifreleme, arşivleme ve uyumluluk çözümleri dahil olmak üzere bir dizi ürün ve hizmet sunmaktadır. Ürünleri, kimlik avı, kötü amaçlı yazılım, fidye yazılımı ve gelişmiş kalıcı tehditler gibi tehditlere karşı koruma sağlamak için tasarlanmıştır. Siber güvenlik ürünlerine ek olarak Proofpoint, kuruluşların GDPR, HIPAA ve FINRA gibi düzenlemelere uyum sağlamasına yardımcı olacak uyumluluk çözümleri de sunmaktadır. Arşivleme çözümü, kuruluşların uyumluluk ve e-keşif amaçları için e-postalarını ve diğer verilerini depolamasına ve aramasına olanak tanır.

Proofpoint’in siber güvenlik çözümleri, kimlik avı saldırıları, kötü amaçlı yazılımlar, fidye yazılımları ve gelişmiş kalıcı tehditler (APT’ler) dahil olmak üzere çok çeşitli tehditlere karşı koruma sağlamak için tasarlanmıştır. Şirketin E-posta Güvenliği platformu, kötü amaçlı e-postaları gerçek zamanlı olarak tespit etmek ve engellemek için makine öğrenimi ve yapay zeka kullanırken Tehdit İstihbaratı hizmeti, kuruluşların ortaya çıkan tehditlerin önüne geçmesine yardımcı olmak için eyleme geçirilebilir içgörüler ve istihbarat sağlar.

Proofpoint E-Mail Protection Nedir?

Proofpoint’in E-posta Güvenliği platformu, kuruluşları kimlik avı saldırıları, kötü amaçlı yazılımlar, fidye yazılımları ve gelişmiş kalıcı tehditler (APT’ler) dahil olmak üzere çok çeşitli e-posta kaynaklı tehditlere karşı korumak için tasarlanmıştır. Platform, kötü amaçlı e-postaları gerçek zamanlı olarak tespit etmek ve engellemek için gelişmiş makine öğrenimi ve yapay zekâ becerilerini kullanarak kurumların yeni ortaya çıkan tehditlerin önüne geçmesine ve hassas verilerini korumasına yardımcı olur.

Kimlik avını, sahte ve hileli e-postaları tespit edin
E-posta Koruması, ortaya çıkan tehditleri kullanıcılarınızın gelen kutusuna ulaşmadan önce algılar. NexusAI tarafından desteklenen Proofpoint Advanced BEC Defense, çok çeşitli e-posta sahtekarlıklarını etkili bir şekilde durdurmak için tasarlanmıştır. Buna, güvenliği ihlal edilmiş hesaplardan ödeme yönlendirme ve tedarikçi faturalama sahtekarlığı dahildir. Bu tür tehditler, genellikle tespit edilecek kötü amaçlı bir yük olmadığından daha karmaşık bir tespit tekniği gerektirir.

Kötü niyetli ve istenmeyen e-postaları engelleyin
Sürekli gelişen tehditlere karşı koruma sağlamak için E-posta Korumasında çok katmanlı algılama teknikleri bulunmaktadır. İmza tabanlı algılama ile virüsler, truva atları ve fidye yazılımları gibi bilinen tehditleri engeller. Ayrıca, e-posta bağlantılarının kabul edilip edilmeyeceğini belirlemek için yerel ve global IP adreslerini sürekli olarak değerlendirmek üzere dinamik itibar analizi kullanır. Benzersiz e-posta sınıflandırıcısı ayrıca çok çeşitli e-postaları dinamik olarak sınıflandırır. Buna impostor, kimlik avı, kötü amaçlı yazılım, spam, toplu posta, yetişkinlere yönelik içerik ve güven çemberi dahildir. Ve gelen e-postaları türlerine göre karantinaya alır. Bu özellikler birlikte, kötü niyetli faaliyetlerin ilk belirtilerinde sizi korumaya yardımcı olur.

Herhangi bir e-postayı saniyeler içinde takip edin
Email Protection son derece güçlü bir arama özelliğine sahiptir. Akıllı arama özelliği sayesinde, düzinelerce arama kriterine dayalı olarak bulunması zor log verileri kolayca tespit edilebilir. Ayrıca e-postaların nereden geldiği ve nereye gittiğini de hızlıca takip edilebilir. Email Protection, yüzden fazla özniteliğe sahip meta veriler de dahil olmak üzere arama sonuçlarının ayrıntılı ayrıntılarını sunar. Arama dakikalar değil saniyeler içinde tamamlanır. Arama sonuçları 1 milyon kayda kadar indirilebilir ve dışa aktarılabilir. Ayrıca, üründe yerleşik olarak bulunan çeşitli gerçek zamanlı raporlar, e-posta akışı ve eğilimler hakkında ayrıntılı görünürlük sağlar. Bu verilerle, ortaya çıktıklarında sorunlar proaktif olarak ele alınabilir.

Kapsamlı esneklik ile büyük işletmeler için ölçeklendirme
E-posta Koruması, dünyanın en büyük işletmelerinin taleplerini destekler. Küresel, grup ve kullanıcı düzeyinde son derece özelleştirilebilir e-posta güvenlik duvarı kuralları oluşturmaya olanak tanır. İhtiyaca uygun herhangi bir güvenlik politikası ve posta yönlendirme kuralı oluşturulabilir ve kolayca uygulanabilir. E-posta Koruması aynı zamanda birden fazla dağıtım seçeneği ile aynı avantajları ve daha fazla esnekliği sağlar. Buna şirket içi donanım, sanal makine ve SaaS dahildir.