Infoblox, ağ yönetimi ve güvenliği için çözümler sunan bir siber güvenlik şirketidir. Şirket 1999 yılında kurulmuştur ve merkezi Kaliforniya, ABD’de bulunmaktadır. Infoblox’un çözümleri, finansal hizmetler, sağlık hizmetleri ve devlet dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerde her büyüklükteki kuruluş tarafından kullanılmaktadır. Şirket, kuruluşların ağ güvenliği duruşlarını iyileştirmelerine ve siber saldırı riskini azaltmalarına yardımcı olan yenilikçi ve etkili çözümler sunma konusunda güçlü bir üne sahiptir.

Infoblox_Logo_Primary_RGB

Infoblox Nedir?

Infoblox, yirmi yılı aşkın bir süredir çekirdek ağ hizmetleri ve güvenliği için ezber bozan çözümler üretmektedir. DDI pazarında Infoblox tartışmasız liderdir ve kısa bir süre önce dünyanın ilk bulut tabanlı, SaaS tabanlı ağ ve güvenlik hizmetleri BloxOne® platformunu yaratmıştır.

Infoblox, NetOps, SecOps, DevOps ve kullanıcı deneyimlerini otomatikleştiren ve kolaylaştıran modern, bulut öncelikli ağ ve güvenlik hizmetleri sunarak karmaşık dağıtılmış ağ ve güvenliği önemli ölçüde basitleştirmenizi sağlar.

Hibrit iş ortamınızı desteklemek için güvenli, çok bulutlu bir kuruluşa geçişinizi hızlandırın

Hibrit bulut ağının görünürlüğünü ve merkezi kontrolünü elde edin

Daha iyi yatırım getirisi için bulut tarafından yönetilen DNS, DHCP ve IPAM kullanın

Önde gelen güvenlik mimarileri için gereksinimleri karşılayın

Bulut tarafından yönetilen yeni uygulamaları ve hizmetleri her yerde güvenli bir şekilde sunun

Giderek karmaşıklaşan uyumluluk gereksinimlerinin kontrolünü optimize edin

Hızlı, güvenilir kullanıcı deneyimleri sağlayın

Operasyonları kolaylaştırmak için otomasyon ve gelişmiş entegrasyonları kullanın

Infoblox Temel Yetenekler

 • Network yatırım ve operasyonel giderlerinde %50’ye kadar tasarruf
 • Network verimliliğinde %80’e kadar artış
 • Geliştirilmiş hizmet süresi ve uygulama performansı
 • Otomatik network değişim ve konfigürasyon yönetimi
 • Dahili uyumluluk ve politika raporlama

DNS, DHCP ve IP Adress Yönetimi Daha Kolay

Infoblox ile verimlilik ve uygulama performansını arttırırken network yatırım ve işletme giderlerinizi %50’ye kadar düşürebilirsiniz. DNS, DHCP ve IP adres yönetimi gibi çekirdek ağ hizmetlerinin kurulum ve idamesinin otomatikleştirilmesiyle Infoblox müşterileri, altyapılarını sağlamlaştırarak; ağ üzerindeki  karmaşık, maliyetleri yükselten, verimliliği riske atan, hataya açık elle gerçekleştirilmek zorunda olan işlerden oluşan katmanı ortadan kaldırmaktadırlar.

Güçlendirilmiş Cihazlar ve Grid™ Teknolojisi Riskleri Ortadan Kaldırır

Infoblox cihazları IPAM, DNS, DNSSEC, DHCP ve benzeri  güvenilir, ölçeklenebilir ve güvenli ağ hizmetlerini sunmak için bir platform sunmaktadır. Basit bir şekilde ifade etmek gerekirse klasik DNS/DHCP hizmetlerinde zaman zaman kesintiler yaşanabilir. Bu durumla karşılaşıldığında ise işleriniz durur. Infoblox, yüksek verimlilik sağlayan ve hizmetin devamlılığını garanti eden patentli Grid™ teknolojisi üzerinde çalışan güçlendirilmiş donanım tabanlı çözümleri ile bu riski ortadan kaldırmaktadır. Bu yüzden dünyanın en kritik network altyapıları Infoblox üzerinden çalışmaktadır.

Otomatik Network Değişimi ve Konfigürasyon Yönetimi

Network altyapısındaki sorunlarının %80’i değişiklik yapan bireylerden kaynaklanmaktadır. Infoblox, network konfigürasyonlarında tespit edilmesi güç sorunların kolaylıkla bulunmasını sağlayan ve değişikliklerinin kontrolünü ele almanızı sağlayan bir çözümdür. Kimin neyi, nerede ve ne zaman değiştirdiğini kolayca görebilirsiniz. Yüzlerce dahili kural, uyum raporları ve politikalar ile sorunları otomatik ve etkin bir şekilde tespit eder, dolayısıyla siz daha önemli olan işler ve konular üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

Infoblox BloxOne® DDI Nedir?

Modern ağ iletişimi için bulut tarafından yönetilen DNS, DHCP ve IPAM

BloxOne DDI, hibrit ve çoklu bulut ağları için DNS, DHCP ve IP adresi yönetimini (DDI) merkezi olarak kontrol etmenizi ve otomatikleştirmenizi sağlayan, sektörün bulut tarafından yönetilen ilk çözümüdür. Buluta özgü BloxOne® Platformu üzerine inşa edilen ve bir SaaS hizmeti olarak sunulan BloxOne DDI, geleneksel DDI uygulamalarının karmaşıklığını, zorluklarını ve ölçeklenebilirlik sınırlamalarını ortadan kaldırır.

ınfoblox


Basitleştirin

Çekirdek ağ hizmetlerini veri merkezinden buluta taşıma

ınfoblox


Kontrol Edin

Çoklu bulut görünürlüğü ve birleşik yönetim elde edin

ınfoblox


Otomatikleştirin

Tüm lokasyonlarda ağ hizmeti sağlamayı kolaylaştırın

BloxOne DDI Temel Yetenekler

 • Buluttan dağıtılmış konumlar arasında DNS, DHCP ve IP adresi sağlamayı düzenleyin ve otomatikleştirin.
 • Konumlarından bağımsız olarak ağdaki son kullanıcılar ve cihazlar için görünürlüğü artırın.
 • Yeni cihazlara ve IP adreslerine uyum sağlamak için DDI hizmetlerini ihtiyaç duyduğunuz yerde ve zamanda hızla dağıtın.
 • Yerel DNS çözünürlüğü ile tüm kullanıcılara İnternet’e ve bulut tabanlı uygulamalara doğrudan bağlantı sağlayın.
 • SaaS uygulamaları için dağıtık konumları buluttaki en yakın giriş noktasına bağlayarak gecikme süresini azaltın.
 • Manuel müdahaleyi ortadan kaldırın ve DevOps hizmetlerinin bulut hızında hareket etmek için ihtiyaç duyduğu ağ hizmetlerinin sağlanmasını otomatikleştirin.

Infoblox BloxOne DDI İle Başarabilecekleriniz

Çekirdek ağ hizmetlerini merkezi olarak yönetme
Büyük ölçekli işletmeler için operasyonlar giderek daha dağınık hale geldikçe eski hub-and-spoke DDI çözümlerini yönetmek daha zordur. BloxOne DDI ile veri merkezi, bulut ve şube konumları arasında DDI’yi entegre edebilir ve merkezi olarak yönetebilirsiniz.

 • Tek bir DDI görünürlük ve kontrol noktası elde edin.
 • DDI’yi otomatik ve yatay olarak ölçeklendirin.
 • Konsolide görünümlere ve şablon tabanlı provizyona erişim sağlayın.

DDI’nızı doğru boyutlandırın
Orta ölçekli kuruluşlar genellikle geleneksel şirket içi DDI uygulamalarını uygun maliyetli bir şekilde yönetmek için gereken insan ve bütçeden yoksundur. Bulut yönetimli BloxOne DDI ile tam olarak ihtiyacınız olanı, ihtiyacınız olduğu zaman ve yerde dağıtabilirsiniz.

 • İhtiyaçlarınız değiştikçe DDI’yi esnek bir şekilde genişletin.
 • Tüm DDI hizmetlerini buluttan merkezi ve uzaktan yönetin.
 • Bir daha asla DDI için aşırı kaynak ayırmayın.

Uç kullanıcılar için en iyi deneyimi sağlayın
Geleneksel DDI dağıtımlarında, dağıtık konumlardaki son kullanıcılar veri merkezi üzerinden internete ve buluta bağlanır. Bu bağlantı kesilirse, İnternet de kesilir. BloxOne DDI ile şunları yapabilirsiniz:

 • Nerede olurlarsa olsunlar herkese Doğrudan İnternet Erişimi sağlayın.
 • Ağ erişimi için her zaman açık kullanılabilirlik sağlayın.
 • Bulut uygulamaları için tüm trafiğin en yakın internet bağlantısına gitmesini sağlamak üzere yerel DNS çözümlemesinden yararlanın.

Kullanım Senaryoları

Kullanım Senaryoları

Bankacılık ve Finans

Perakende