Forcepoint, kuruluşları içeriden gelen tehditlere ve dış saldırılara karşı korumak için çözümler sunan bir siber güvenlik şirketidir. Şirket 2016 yılında kurulmuştur. Forcepoint’in çözümleri, finansal hizmetler, sağlık hizmetleri ve devlet dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerde her büyüklükteki kuruluş tarafından kullanılmaktadır. Şirket, kuruluşların siber güvenlik duruşlarını iyileştirmelerine ve veri ihlali riskini azaltmalarına yardımcı olan yenilikçi ve etkili çözümler sunma konusunda güçlü bir üne sahiptir.

forcepoint logo

Forcepoint Nedir?

Forcepoint, dijital dönüşümü ve büyümeyi teşvik ederken kuruluşları koruma görevini üstlenen lider kullanıcı ve veri güvenliği siber güvenlik şirketidir. Çözümleri, insanların verilerle nasıl etkileşime girdiğine gerçek zamanlı olarak uyum sağlar ve çalışanların değer yaratmasını sağlarken güvenli erişim sağlar. Forcepoint’in misyonu, çalışanları ve kritik verileri her yerde korumak için dijital kimlikleri ve siber davranışlarını anlayan kapsamlı bir güvenlik çözümü aracılığıyla güvenli ve güvenilir ortamları teşvik etmektir.

forcepoint icon

Veri Öncelikli Güvenlik

Uç noktadan buluta kadar koruma sağlayan birleşik yetenekler

forcepoint icon

Tehdit ve Davranış İstihbaratı Araştırması

Daha güçlü siber koruma çözümleri için güncel tehdit ve davranış istihbaratının uygulanması

forcepoint icon

Yapay Zeka ve Veri Bilimi

Davranışsal anlayış için makine öğrenimi ve analitiğinden yararlanma

Forcepoint Veri Kaybı Önleme (DLP) Nedir?

İnsan Odaklı Güvenlik Anlayışı

Veri güvenliği hiç bitmeyen bir mücadeledir. BT kuruluşları bir yandan düzenlemelere ayak uydurmak ve verileri fikri mülkiyeti hedefli saldırılardan ve kazara maruz kalmaktan korumak zorundadır. Diğer yandan, bulut uygulamalarının benimsenmesi, hibrit bulut ortamları ve kendi cihazını getir (BYOD) trendleri gibi, verilerin kuruluşunuzdan dışarı çıktığı yolları artıran makro BT hareketlerine uyum sağlamaları gerekir.

Genişleyen saldırı yüzeyi, kritik verilerin korunmasında en önemli zorluğu oluşturmaktadır. Veri güvenliği ekipleri, verileri kovalamak için görünüşte mantıklı bir yaklaşım benimsiyor: verileri bulun, sınıflandırın ve denetleyin. Ancak veri kaybını önlemeye yönelik bu geleneksel yaklaşım artık etkili değildir çünkü veri güvenliğindeki en büyük değişkeni, yani çalışanlarınızı göz ardı etmektedir.

Forcepoint Veri Kaybı Önleme (DLP), kuruluşların kullanıcı deneyimine sıfır etki ile verileri sezgisel olarak keşfetmesini, sınıflandırmasını, izlemesini ve korumasını sağlar. Veri kaybını oluşmadan durdurmak için Risk Uyarlamalı Koruma ile davranışları gerçek zamanlı olarak denetim gerçekleştirir. Web, bulut, e-posta, ağ ve uç nokta genelinde verilerinizi güvence altına almanızı sağlar.

forcepoint dlp

Yalnızca verilere odaklanmak yerine, güvenlik insanlarla başlamalı ve bitmelidir. Önemli olan, kullanıcıların veriler ve uygulamalarla etkileşimlerine ilişkin görünürlük elde etmektir. Bu sağlandıktan sonra, belirli bir kullanıcının risk seviyesine ve verilerin hassasiyetine ya da değerine göre bir denetim düzeyi uygulanabilir. Bir kuruluşun veri koruma programı insan noktasını, yani kullanıcıların, verilerin ve ağların kesişimini dikkate almalıdır.

Forcepoint DLP, çalışanlarınızın ve verilerinizin bulunduğu her yerde görünürlük ve kontrol ile insan merkezli riski ele alır. Güvenlik ekipleri, en önemli olaylara odaklanmak ve küresel veri düzenlemelerine uyumu hızlandırmak için kullanıcı risk puanlaması uygular.

forcepoint dlp
forcepoint4

Veri ihlallerini otomatik olarak önleyin

Risk uyarlamalı veri koruması ile bireysel kullanıcının risk düzeyine göre eylemleri otomatik olarak engelleyin.

forcepoint icon

Tüm verilerinizi tek bir politika ile kontrol edin

Geniş kapsamlı kuralları, çalışanlarınızı yavaşlatmayan bireyselleştirilmiş, uyarlanabilir veri güvenliği ile değiştirin.

forcepoint icon2

Önceden tanımlanmış politikalarla uyumluluğu basitleştirin

Sektörün en büyük önceden tanımlanmış politika kitaplığı ile tüm verilerinizi görüntüleyin ve kontrol edin.

forcepoint3

Kritik fikri mülkiyeti üstün hassasiyetle koruyun

PII ve PHI, şirket mali bilgileri, ticari sırlar, kredi kartı verileri ve diğer hassas müşteri verilerini görüntülerde bile koruyun.

Yeni Nesil Güvenlik Duvarı (Next-Gen Firewall) Nedir?

Next-Gen Firewall ile güvenlik, erişilebilirlik ve görünürlük elde edin

Forcepoint Yeni Nesil Güvenlik Duvarı (NGFW), insanları ve kullandıkları verileri çeşitli, gelişen kurumsal ağlar boyunca bağlamak ve korumak için hızlı, esnek ağ iletişimi (SD-WAN ve LAN) ile endüstri lideri güvenliği birleştirir. Forcepoint NGFW, fiziksel, sanal ve bulut sistemleri arasında tutarlı güvenlik, performans ve operasyonlar sağlar. Yüksek kullanılabilirlik ve ölçeklenebilirliğin yanı sıra tam 360° görünürlük ile merkezi yönetim için sıfırdan tasarlanmıştır.

Tek Bir Konsoldan Yönetilen Birçok Dağıtım Seçeneğine Sahip Tek Bir Platform

forcepoint ngfw

Birleştirilmiş bir yazılım çekirdeği, Forcepoint NGFW’nin dinamik iş ortamlarında güvenlik duvarı/VPN ve ZTNA Uygulama Bağlayıcısından IPS ve katman 2 güvenlik duvarına kadar çoklu güvenlik rollerini üstlenmesini sağlar. Forcepoint NGFW’ler, hepsi tek bir konsoldan yönetilen çeşitli şekillerde (örneğin, fiziksel, sanal, bulut cihazları) dağıtılabilir. Forcepoint, yüksek performans ve güvenlik sağlamak için erişim kontrolünü ve derin incelemeyi her bağlantıya benzersiz bir şekilde uyarlar. Granüler uygulama kontrolü, saldırı önleme sistemi (IPS) savunmaları, yerleşik sanal özel ağ (VPN) kontrolü ve görev açısından kritik uygulama proxy’lerini verimli, genişletilebilir ve yüksek oranda ölçeklenebilir bir tasarımda birleştirir. Güçlü saldırı önleme teknolojileri, en gelişmiş saldırı yöntemlerini ortaya çıkarmak ve engellemek için incelemeden önce ve tüm protokol katmanlarında ağ trafiğinin kodunu çözer ve normalleştirir.

Temel Yetenekler

 • Kurumsal ölçekte SD-WAN bağlantısı
 • Web, bulut, özel uygulama güvenliği için SASE/SSE Entegrasyonu
 • İstila önleyici savunmalara sahip dahili IPS
 • Politika odaklı merkezi yönetim
 • Granüler gizlilik kontrolleri ile yüksek performanslı şifre çözme
 • CASB ve Web Güvenliği entegrasyonu
 • Anti-malware sandboxing
 • Fiziksel, AWS, Azure, VMware dağıtımları için birleşik yazılım

Forcepoint ONE Platformu Nedir?

Hepsi bir arada bulut platformu, hibrit iş gücü için güvenliği basitleştirir

Forcepoint ONE, güvenliği basitleştiren hepsi bir arada bir bulut platformudur. Forcepoint, birçok çözümle tek bir platform, tek bir konsol ve tek bir aracı sunuyor. Yönetilen ve yönetilmeyen uygulamalarda ve tüm cihazlarda tek bir güvenlik politikası kümesinden görünürlük elde edebilir, erişimi kontrol edebilir ve verileri koruyabilirsiniz.

Tek ve birleşik bir platform olan Forcepoint ONE, tek bir konsoldan tek bir uç nokta ajanı aracılığıyla tüm uygulamalarda tek bir politika setinin yönetilmesine olanak tanır. Secure Web Gateway (SWG) Cloud Access Broker (CASB) ve Zero Trust Network Access’i (ZTNA) birleştirerek erişimi ve verileri koruyan hepsi bir arada bulut hizmeti ve saldırganları dışarıda ve hassas verileri içeride tutmak için entegre gelişmiş tehdit koruması ve veri güvenliği sağlar. RBI, riskli yapılandırmalar için genel bulut kiracılarını taramak için CSPM, içerik tehdidi kaldırma için CDR ve diğerleri gibi ek yetenekler sunar.

Bulut ve özel uygulamaları koruyun

Ağın geri kalanını açığa çıkarmadan kullanıcıların ihtiyaç duydukları uygulamalara kolay erişimini sağlayın. Kötü amaçlı yazılımları önlemek ve hassas verileri korumak için bulut ve özel uygulamalar genelinde tutarlı tehdit koruması ve DLP uygulayın.

forcepoint one
Her cihaz için güvenlik sağlayın

Aracısız veya aracı tabanlı güvenlik ile yönetilen ve yönetilmeyen cihazlarda kullanılan hassas verileri tek bir konsoldan tutarlı bir şekilde koruyun.

Forcepoint one
Riskli trafiğe odaklanın

Risk düzeyine bağlı olarak güvenliği kaynağa ve kullanıcıya mümkün olduğunca yakın bir şekilde akıllıca uygulayın. Şifre çözme, inceleme ve güçlendirme, kullanıcının deneyimini etkilemeden sadece koruma sağlamak için çalışır.

forcepoint one

Temel Yetenekler

 • Web, bulut ve özel uygulama erişimi için birleşik ağ geçitleri ve SWG, CASB ve ZTNA için tek bir yerden yönetilen iş uygulamalarına kimlik tabanlı erişim kontrolü.
 • Bulut ve özel uygulamalar için aracısız BYOD güvenliği ile hassas verileri güvende tutarken kişisel cihazlardan özel iş web uygulamalarını güvenle kullanın.
 • Tüm ağ geçitlerinde entegre gelişmiş tehdit koruması ve veri güvenliği, veri kaybını ve filtrelemeyi önler ve bilgisayar korsanlarının içeri sızmasını engeller.
 • AWS üzerinde yerleşik 300 PoP ile küresel erişime sahip dinamik ölçeklenebilirlik, insanların nerede çalıştığından bağımsız olarak hızlı, düşük gecikmeli bağlantı ve %99,99 çalışma süresi sağlar.

Kullanım Senaryoları

Kullanım Senaryoları

Bankacılık ve Finans

Telekomünikasyon