Delinea, modern ve hibrit kuruluşlar için güvenliği sorunsuz hale getiren ayrıcalıklı erişim yönetimi (PAM) çözümlerinin lider sağlayıcısıdır. Çözümleri, riski azaltmaya, uyumluluğu sağlamaya ve güvenliği basitleştirmeye yardımcı olmak için kuruluşların kritik verileri, cihazları, kodları ve bulut altyapısını güvence altına almasını sağlar. Delinea müşterileri küçük işletmelerden dünyanın en büyük finans kurumlarına, istihbarat ajanslarına ve kritik altyapı şirketlerine kadar uzanmaktadır.

delinea logo

Delinea Nedir?

Delinea Privilege Service, tüm BT yönetim ekiplerinize konumdan bağımsız olarak ve herhangi bir VPN sıkıntısı olmadan altyapıya güvenli ve kapsamlı erişim sağlar. Güvenli tarayıcı tabanlı erişim Yetkili BT kullanıcıları, doğrudan Privilege Service portalından kaynaklar için yönetim oturumları başlatabilir.

Delinea, kimliği doğrulanmış ve onaylanmış kullanıcıların benzersiz ayrıcalıklarına dayalı olarak ortamlar arasında sorunsuz bir şekilde hareket etmelerini sağlar. Ayrıca, gerekli ayrıcalıklara sahip olmayan kişilerin erişim kazanmasını ve erişim yetkilerini yükseltmesini engeller.

İster bulutta ister şirket içinde olsun, Delinea’nın çözümleri kolayca özelleştirilebilir, büyüme için ölçeklenebilir ve Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi’nin (PAM) olgunluk yolculuğunun neresinde olursa olsun kuruluşunuzu güvence altına alacak kadar güçlüdür.

Delinea Secret Server Nedir?

Secret Server, hem şirket içinde hem de bulutta kullanılabilen bir Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi (PAM) çözümüdür. Güvenlik ve BT operasyon ekiplerini her türlü ayrıcalıklı hesabı güvence altına alma ve yönetme konusunda güçlendirir.

Yazılım, güvenlik ve BT operasyon ekiplerine yönetici, hizmet, uygulama ve kök hesaplarını siber saldırılardan koruyarak her türlü ayrıcalığı güvence altına alma ve yönetme yeteneği kazandırır. Ayrıcalıklı kimlik bilgilerini şifrelenmiş, merkezi bir kasada saklayın.

Geleneksel, karmaşık PAM çözümlerinin aksine, Secret Server kullanıcıların çalışma şekliyle çalışır, hızlı bir dağıtımla başlar ve kullanıcılara büyüdükçe özelleştirmeleri için doğrudan kontrol sağlar.

delineate secret server

Secret Server kuruluşların şunları yapmasını sağlamayı amaçlıyor:

Güvenlik Duruşunu İyileştirme: Ayrıcalıklı hesapların korunması, işletmelerin saldırı yüzeylerini daraltmalarına ve diğer kesinti nedenlerine karşı dayanıklılık oluşturmaktadır.

Karmaşıklığı En Aza İndirme ve Üretkenliği Koruma: Secret Server, BT ekiplerinin yükünü hafifleten, kurulumu hızlı ve kullanımı kolay bir çözüm olarak sunulmaktadır.

Kurumsal Sınıf Performansı Deneyimleme: Delinea, Fortune 500 kuruluşları da dahil olmak üzere dünya çapında 10.000’den fazla kuruluş için ayrıcalıklı hesapları güvence altına alır ve dünyanın en büyük ağlarında konuşlandırılır.

Güvenli Kasa Oluşturun

Ayrıcalıklı kimlik bilgilerini şifrelenmiş, merkezi bir kasada saklayın.

Ayrıcalıkları Keşfedin

Yayılmayı engellemek ve ayrıcalıklı erişiminizin tam bir görünümünü elde etmek için tüm hizmet, uygulama, yönetici ve kök hesapları tanımlayın.

Gizli Dizileri Yönetin

Provizyon ve iptal işlemlerini gerçekleştirin, parola karmaşıklığını sağlayın ve kimlik bilgilerini döndürün.

Erişim Yetkisi Verin

Rol Tabanlı Erişim Denetimi (RBAC), erişim talepleri için iş akışını ve üçüncü taraflar için onayları ayarlayın.

Oturumları Kontrol Edin

Oturum başlatma, proxy’ler, izleme ve kayıt işlemlerini uygulayın.

Temel Yetenekler

 • AD Entegrasyonu ile Güvenli Kasa ve Parola Yöneticisi
 • Yerel ve Aktif Dizin Ayrıcalıklı Hesaplarını Keşfetme
 • Ağ Hesapları için Otomatik Parola Değiştirme
 • Gelişmiş Denetim ve Raporlama
 • Hizmet Hesabı ve Bağımlılık Yönetimi

Delinea Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) Nedir?

PAM endüstrisi, ayrıcalıklı hesap yönetiminin temel yetenekleri ile başlamıştır. Ayrıcalıklı hesap yönetimi, hassas sistemlere ve bilgilere kimlerin erişebileceğini kontrol etmek için politika tabanlı yazılım ve stratejiler kullanan BT güvenlik sürecidir. Ayrıcalıklı hesaplar, erişimi kontrol etmek için kimlik bilgilerine (parolalar, anahtarlar ve gizli bilgiler) dayanır. Ayrıcalıklı hesap yönetimi, bu kimlik bilgilerini güvenli bir kasada oluşturarak, depolayarak ve yöneterek bir kullanıcının, işlemin veya bilgisayarın BT ortamındaki korunan kaynaklara yetkili erişimini kontrol eder.

Ancak PAM’in ilk günlerinden bu yana ayrıcalıklı güvenlik stratejileri genişlemiş ve PAM’in ortak tanımı değişmiştir. Günümüzde çoğu kişi PAM’i ayrıcalıklı erişim yönetimi olarak tanımlamaktadır. PAM’in bu tanımı, ayrıcalıklı hesap yönetiminden daha geniş bir güvenlik kategorisini yansıtmaktadır. Kullanıcılar, hesaplar ve süreçler için yükseltilmiş erişim ve izinler üzerinde kontrol sağlamaya yönelik siber güvenlik stratejilerini içerir. Yalnızca hangi kişi ve sistemlerin ayrıcalıklı bir hesaba erişebileceğini değil aynı zamanda oturum açtıktan sonra neler yapabileceklerini de belirler.

pam lifecycle

Ek olarak, PAM’in bu tanımı, güvenlik ekiplerine ayrıcalıklı oturumlar sırasında gerçekleştirilen eylemler üzerinde daha ayrıntılı kontrol ve gözetim sağlayan stratejileri içerir. Kimlik bilgisi yönetimi, en az ayrıcalık uygulaması ve hesap yönetişimi gibi taktikler aracılığıyla ayrıcalıklı hesapların parolalarının yönetilmesini içerir. Örneğin, ayrıcalıklı erişim onayı ve iş akışları, iki faktörlü/çok faktörlü kimlik doğrulama, ayrıcalıklı oturum izleme ve kaydetme ve uzaktan başlatma, kapsamlı bir ayrıcalıklı erişim yönetimi programının kritik unsurlarıdır.

Ayrıcalıklı erişim yönetimi sürecinizi tasarlarken ve çözümleri uygularken genel hedef BT ve güvenlik uzmanlarını kurumsal ortamlarındaki erişimi kontrol etmek için ihtiyaç duydukları araçlarla donatmak ve böylece ayrıcalıklı erişimi ve davranışı sınırlandırarak saldırı yüzeyini azaltmaktır. Sonuç olarak diğer BT güvenliği en iyi uygulamalarıyla birlikte bir PAM çözümü uygulayarak bir eylemin kasıtlı kötü niyetli veya kasıtsız beceriksizlikten kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakılmaksızın, kuruluşunuzun dışından kaynaklanan veya şirket içinde başlatılan saldırılarla ilgili potansiyel hasarı kontrol altına alabilirsiniz.

delinea logo


Hızlı bir şekilde başlayın

Ayrıcalıklı hesap keşfi, anahtar teslim kurulum ve kullanıma hazır denetim ve raporlama araçlarına yönelik çözümlerle hızlı bir şekilde çalışmaya başlayın.

delinea logo


Büyüme için ölçeklendirin

Büyük ölçekli, dağıtılmış ortamlarda bile birden fazla veritabanını, yazılım uygulamasını, hipervizörü, ağ cihazını ve güvenlik aracını yönetin.

delinea logo


İstediğiniz gibi özelleştirin

Şirket içi ve bulut PAM üzerinde doğrudan kontrol ile sonsuz özelleştirmeler oluşturun. Profesyonel hizmetlerle çalışın veya kendi uzmanlarınızı kullanın.

Temel Yetenekler

 • Otomatik yanıt ve risk azaltmayı insan kontrolü ile birleştirerek olay yanıtını iyileştirin.
 • Ayrıcalıkları izleyin, denetleyin ve tamamen kontrol edin.
 • İçeriden gelen saldırıları, ayrıcalıklı hesap yükseltmeyi ve üçüncü taraf erişim sorunlarını önleyin.
 • Mevzuata uygunluğu kolayca kanıtlayın.

Delinea Cloud Suite Nedir?

Delinea’nın bulut tabanlı SaaS çözümü Cloud Suite, ayrıcalıklı erişim kötüye kullanımını durdurmak ve güvenlik risklerini azaltmak için Zero Trust İlkelerini uygular. Çoklu VPC’leri, çoklu bulutu ve çoklu dizin kullanım durumlarını destekleyen elastik ölçeklenebilirlik ve performansı deneyimleyin.

delinea cloud suite

Cloud Suite, hem kullanıcı kimliği hem de yerel grup üyeliklerinin yönetimini merkezileştirerek BT ve DevOps ekipleri için büyük bir kimlik ve erişim yönetimi (IAM) ve PAM sorununu çözer. Üyeler platformda merkezi olarak tanımlandıkça, yerel veri ve dosya erişim izinlerinin uygulanmasını sağlamak için uygun yerel gruplara dinamik olarak eklenirler. Bu ek işlevsellik, kaynakların sürekli dalgalandığı ve kullanım kolaylığının çok önemli olduğu elastik ortamlar için iş açısından giderek daha kritik hale gelen hibrit ve bulut altyapılarında tam zamanında ve yeterli erişim ilkelerini genişletir.

delinea icon


Kimlik Yönetimi Karmaşıklığını Azaltın

Active Directory, LDAP ve Okta gibi bulut dizinleri dahil olmak üzere herhangi bir dizin hizmetinden sunuculara kullanıcı kimlik doğrulamasını basitleştirin.

delinea icon


Ayrıcalık Yükseltme İçin En İyi Uygulamaları Uygulayın

Güvenlik ihlali riskini en aza indirmek için tam zamanında ve yeterli ayrıcalıkla en az ayrıcalık ilkesini uygulayın.

delinea icon


Güvenlik Olayı İncelemelerini Hızlandırın

Ayrıcalıkların kötüye kullanımını belirleyin, saldırıları engelleyin ve ayrıntılı bir denetim izi ve video kayıtları ile mevzuata uygunluğu hızla kanıtlayın.

Temel Yetenekler

 • Her yerde güvenli bir şekilde oturum açmak için tek kurumsal kimlik.
 • Ayrıcalıklı yükseltme ile esnek, anında erişim modeli.
 • Kullanıcılar, makineler ve uygulamalar için güvenlik ilkelerini merkezi olarak yönetin.
 • MFA politikalarını tüm düzenlenmiş ve iş açısından kritik sistemlerinizde tutarlı bir şekilde uygulayın.
 • Ayrıcalıklı oturumları gerçek zamanlı olarak izleyin ve şüpheli oturumları anında sonlandırın.

Delinea Server Suite Nedir?

Server Suite, BT yöneticilerinin sunucular ve iş istasyonları, mobil cihazlar ve geniş bir platform yelpazesindeki uygulamalar için erişim haklarını ve kimlik profillerini merkezi olarak yönetmeleri için çok katmanlı bir yazılım çözümü sunar.

Bir Active Directory yöneticisi, Server Suite’i kullanarak kurumun şirket içi bilgisayarlarını, mobil cihazlarını ve uygulamalarını gruplar halinde düzenlemek için bölgeler oluşturur. Yönetici daha sonra her grup için o bölgedeki bilgisayarlara ve uygulamalara erişimi denetlemek üzere hakları, rolleri ve grup ilkelerini tanımlar. Yönetici, bölgeleri ve rol atamalarını kullanarak, hangi kullanıcıların belirli yönetim görevlerini yerine getirmeye yetkili olduğu ve tam olarak hangi zaman dilimi içinde ve kullanıcı etkinliğinin ne zaman denetlenmesi gerektiği üzerinde ayrıntılı denetim kurabilir.

delinea server suite

Server Suite ile yöneticiler, kuruluşunuzun kritik kaynaklarına yetkisiz erişim riskini azaltabilir, ayrıcalıklı hesaplara veya hassas bilgilere erişim izni verilen kullanıcılar için hesap verebilirliği ve mevzuata uygunluğu sağlayabilir ve paylaşılan hesapların ve rol tabanlı erişim haklarının yönetimini basitleştirebilir. Ayrıca Server Suite, yöneticilerin tek bir hesap adı ve Active Directory parolası kullanarak tüm platformlardaki kullanıcılar için aynı hesap bilgilerini kullanmasına olanak tanır.

Temel Yetenekler

 • Linux, UNIX, Mac OS X ve Windows işletim sistemlerine sahip bilgisayarlara yerel ve uzaktan erişimi yönetin.
 • Güvenlik politikalarını uygulayın ve akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlardaki uygulamalara erişimi kontrol edin.
 • Yerinde ve bulut tabanlı uygulamalar için çoklu oturum açma ve rol tabanlı hakları etkinleştirin.
 • Kullanıcı etkinliği ve yönetici ayrıcalıklarının kullanımı hakkında ayrıntılı bilgi toplayın.

Delinea DevOps Secrets Vault Nedir?

Delinea, DevOps’ta sır yönetimini otomatikleştirmek için ayrıcalık hesabı yayılmasını en aza indiren, genel saldırı yüzeyini sertleştiren ve saldırı riskini azaltan yüksek hızlı bir kasa sağlar. DevOps Secrets Vault, yüksek hızlı Secret oluşturma, arşivleme ve geri alma yeteneğine sahip, platformdan bağımsız, uygun maliyetli, hızlı kurulum sağlayan bir kasadır.

DevOps Secrets Vault, başlatma ve sürdürülen güvenli kimlik doğrulama için AWS rollerini, Azure Hizmet İlkelerini veya GCP Hizmet Hesaplarını etkinleştirir. Dinamik secret’lar, araçların veya uygulamaların son derece hassas görevler yapmasına izin vermek için oluşturulabilir ve daha sonra sızan kimlik bilgilerinin verebileceği zararı ortadan kaldırmak için geçerliliği kaldırılabilir.

delinea devops vault

DevOps Secrets Vault’un Secret Server entegrasyonu, Secret Server’ın DevOps Secrets Vault’ta gizli diziler oluşturmasına ve bu gizli dizilerdeki güncellemeleri senkronize etmesine olanak tanır. Ayrıca, müşterilerin hızlı API erişimi ve CI/CD pipeline entegrasyonu için DevOps Secrets Vault’u kullanmalarına ve aynı zamanda Secret Server’ın kimlik bilgisi rotasyonu gibi ek PAM özelliklerinden yararlanmalarına olanak tanır.

Yeni Home Vault özelliği ile her DevOps Secrets Vault kullanıcısı, yöneticilerin bile varsayılan olarak erişemediği gizli diziler için kendi alanına sahip olur.

DevOps Secrets Vault günlükleri neredeyse gerçek zamanlı olarak CEF, Syslog veya JSON formatında bir SIEM uç noktasına gönderilebilir. Bu log olayları SIEM tarafında ilişkilendirilebilir, böylece yöneticiler ayrıcalıklı hesap kullanımı hakkında derinlemesine bilgi sahibi olur ve DevOps Secrets Vault’ta belirli olaylar meydana geldiğinde uyarılar alır.

Temel Yetenekler

 • DevOps ayrıcalıklı kimlik bilgilerini şifrelenmiş, merkezi bir kasada dakikalar içinde saklayın.
 • Daha kolay gizli rotasyon ve merkezi bir denetim izi için farklı DevOps kasalarını birleştirin.
 • CLI ve API’ler ile DevOps işlem hatlarının ve RPA dağıtımlarının hızına uyum sağlayın.
 • X.509 ve SSH sertifikaları yayınlayın. Otomatik sertifika imzalama ve dağıtımını etkinleştirin.
 • Otomatik olarak sona eren URL’lerle veri tabanlarına ve bulut platformlarına anında erişim sağlayın.

Kullanım Senaryoları

Kullanım Senaryoları

Bankacılık ve Finans