CrowdStrike, siber güvenlik teknolojisi çözümleri sunan bir Amerikan siber güvenlik teknolojisi şirketidir. Bulut iş yükü ve uç nokta güvenliği, tehdit istihbaratı ve siber saldırı müdahale hizmetleri sağlar. Dünyanın en büyük şirketlerinden bazıları Crowdstike’a güvenmektedir. Bunlar arasında Fortune 100 şirketleri, küresel kuruluşlar, kurumsal bankalar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve enerji sektöründeki şirketler bulunmaktadır. Şirketin ABD, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik’te operasyonları bulunmaktadır.

CrowdStrike logo

CrowdStrike Nedir?

CrowdStrike, modern işletmeleri yönlendiren insanları, süreçleri ve teknolojileri korur. Dünya standartlarında güvenlik uzmanlığı ve derin endüstri deneyimi ile desteklenen ihlalleri, fidye yazılımlarını ve siber saldırıları durdurmak için tasarlanmış tek bir aracı çözümüdür.

CrowdStrike, modern işletmeleri yönlendiren insanları, süreçleri ve teknolojileri koruyan ve etkinleştiren dünyanın en gelişmiş bulut yerel platformu ile güvenliği yeniden tanımladı. CrowdStrike, müşterileri günümüzün düşmanlarının önünde tutmak ve ihlalleri durdurmak için kurumsal riskin en kritik alanlarını (uç noktalar ve bulut iş yükleri, kimlik ve veriler) güvence altına alır.

Bulut Tabanlı

Operasyonel maliyetleri düşürmek için karmaşıklığı ortadan kaldırır ve dağıtımı basitleştirir

Yapay Zekâ Destekli

Ekibinizi anında görünürlükle güçlendirmek için büyük veri ve yapay zekanın gücünden yararlanır

Tek Temsilci

İhlalleri durdurmak için ihtiyacınız olan her şeyi sunar ve ilk günden maksimum etkinlik sağlar

CrowdStrike Security Cloud tarafından desteklenen CrowdStrike Falcon® platformu, tek ve hafif bir aracı aracılığıyla hiper-doğru tespitler, otomatik koruma ve düzeltme, seçkin tehdit avcılığı ve güvenlik açıklarının öncelikli olarak gözlemlenebilirliğini sağlamak için gerçek zamanlı saldırı göstergelerinden, gelişen düşman ticaretine ilişkin tehdit istihbaratından ve kurum genelinde zenginleştirilmiş telemetriden yararlanır. CrowdStrike ile müşteriler üstün koruma, daha iyi performans, azaltılmış karmaşıklık ve anında değer elde etme süresinden yararlanır.

CrowdStrike Falcon® LogScale Platformu Nedir?

CrowdStrike Falcon LogScale, bulut tabanlı bir günlük yönetimi ve analiz platformudur. Falcon platformu, kuruluşları siber tehditlerden korumak için bir dizi özellik ve yetenek sağlayan kapsamlı bir siber güvenlik çözümüdür.

Falcon LogScale, kuruluşların güvenlik cihazları, sunucular, uygulamalar ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli kaynaklardan günlük verilerini toplamasına, depolamasına ve analiz etmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. LogScale ile kullanıcılar günlük verilerini merkezileştirip standartlaştırarak güvenlik olaylarını daha kolay tanımlayıp analiz edebilir, sorunları giderebilir ve olası tehditlere karşı ortamlarını izleyebilirler.

Yüksek oranda ölçeklenebilir platform

Falcon LogScale, herhangi bir kuruluşun büyük ölçekli loglama ve analizin avantajlarını elde etmesine yardımcı olmak için özel olarak üretilmiştir. Falcon LogScale, günde 1PB’lık alım hacimlerinde bile neredeyse hiç gecikme süresine sahip değildir. Ve tüm kalıcı veriler için bulut tabanlı bucket depolama kullanarak, saklama neredeyse sonsuzdur.

 • Günde 1+ petabayt günlük alımına kadar ölçeklenir
 • Dağıtımı kolaydır; çok az sürekli bakım gerektirir
 • Logları toplamak, analiz etmek ve bunlardan bir şeyler öğrenmek için daha fazla zaman sağlar
1-Highly-Scalable-Platform-screen

Saniyenin altında gecikme ile canlı gözlemlenebilirlik

Falcon LogScale, akış verilerini gerçek zamanlı olarak toplar, uyarır ve görselleştirir, böylece Falcon LogScale’e gönderdiğiniz veri hacmi ne olursa olsun, veriler anında işlenir. Bu, kuruluşlara sistemlerinin operasyonları ve sağlığı hakkında canlı gözlemlenebilirlik sağlar.

 • Gerçek zamanlı arama ve görselleştirme
 • Karmaşık sorgularda bile saniyenin altında gecikme süresi
 • Canlı verilerle paylaşılan gösterge panoları
2-Live-Observability-Screen

Daha fazla veriyi, daha uzun süre saklayın

Depolama, saklama sınırlamaları ve hangi verilerin önemli olduğuna karar verme konusunda endişelenmeyi bırakın. Sadece her şeyi kaydedin ve tüm hikayeye erişin. Falcon LogScale gelişmiş veri sıkıştırma teknolojisi kullanır, böylece donanım maliyetlerini azaltabilir ve daha fazla veri depolayabilirsiniz.

 • 6-80x sıkıştırma oranı
 • Daha fazla veriyi daha uzun süre saklamak için uygun maliyetli
 • Daha uzun zaman aralıklarında daha ayrıntılı analiz ve izlenebilirlik
Keep more data, for longer

Sezgisel ve kullanıcı dostu

Sezgisel bir arayüz ve kullanıcı dostu arama dili ile kullanıcılar hızlı bir şekilde canlı akış aramaları, panolar ve uyarılar oluşturabilir ve sorunlar ortaya çıktıkça ad-hoc sorular sorabilirler. Falcon LogScale, kullanıcıların makine verilerini ve olaylarını anlamalarını ve sistemleri yönetmede ve kesintileri önlemede kritik öneme sahip içgörüler elde etmek için bunları hızlı bir şekilde araştırmalarını sağlar.

 • Kullanıcı dostu arama dili
 • Saniyede milyonlarca günlük satırını aramak ve toplamak için özel olarak tasarlanmıştır
 • Tüm aramalar ve görselleştirmeler log akışlarının devamında çalışabilir
4-User-friendly-screen

Kullanım Senaryoları

Kullanım Senaryoları

Bankacılık ve Finans