Checkmarx, dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlara yenilikçi ve etkili çözümler sunma konusunda güçlü bir geçmişe sahip, lider bir yazılım güvenliği çözümleri sağlayıcısıdır. Şirket 2006 yılında kurulmuştur ve merkezi İsrail’de olup dünya çapında ofisleri bulunmaktadır. Checkmarx’ın çözümleri, finansal hizmetler, sağlık hizmetleri ve devlet dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerde her büyüklükteki kuruluş tarafından kullanılmaktadır.

infosec checkmarx logo

Checkmarx Nedir?

Checkmarx, DevSecOps’tan CISO’lara kadar tüm kuruluşun ihtiyaçlarını dengeler, başlangıçtan itibaren tüm yazılım yaşam döngüsü (SDLC) boyunca sorunsuz güvenlik sağlar. Entegre güvenlik çözümleri ve olağanüstü küresel hizmetleri, mükemmel uygulamalar oluştururken size sorunsuz, güvenli kurumsal yazılım geliştirme ve benzersiz görünürlük sağlar.

Checkmarx, güvenilir AppSec iş ortağınız olarak yarının yazılımlarını verimli bir şekilde güvence altına almak için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sağlamak üzere yeni güvenlik açıklarını, saldırı vektörlerini ve eğilimleri ortaya çıkaran teknik uzmanlık ve uzman araştırması sunarak sizi öncelikli hale getirir.

Checkmarx, en karmaşık kod ortamlarında bile riski büyük ölçüde azaltarak markanızı korur. Daha iyi sonuçlar almanıza, değişimi yönetmenize ve tüm teknolojilerinizi sorunsuz bir şekilde birbirine entegre etmenize yardımcı olur.

Ödüllü Uygulama Güvenlik Testi çözümleriyle Checkmarx, geliştiricilerin çalışmalarını güvenli bir şekilde hızlandırmalarını sağlar. Checkmarx teknolojisi, küresel çeşitliliğe sahip kültürü ve gerçek sorunları çözmeye olan kararlılığı ile Checkmarx’ı tercih edilen AppSec ortağınız haline getirir.

SAST
Kaynak Kod Taraması

Kodunuzu göndermeden önce daha fazla güvenlik açığını tespit edin ve düzeltin.

SCA
Açık Kaynak Tarama

Açık kaynak kodunuzdaki riskleri bulun ve ortadan kaldırın.

IAST
İnteraktif Kod Tarama

İşlev testi sırasında güvenlik açıklarını ve çalışma zamanı risklerini tespit edin.

Codebashing
Güvenli Kod Eğitimi

Geliştiricilere eğlenceli, entegre ve hedefe yönelik AppSec eğitimi sunun.

KICS
IaC için Açık Kaynak Güvenliği

Sizi riske atan güvensiz IaC yapılandırmalarını belirleyin ve düzeltin.

Yazılım dijital dönüşümün kalbinde yer aldığından, bir geliştiricinin ilk kod işleminden üretime kadar güvenli olmasını sağlamak çok önemlidir. Özel kod, açık kaynak kütüphaneleri, açık kaynak tedarik zinciri, kod olarak altyapı (IaC), konteynerler ve daha fazlasından oluşan modern uygulama ortamının güvenliğini sağlamak, ekiplerinizin sizi yavaşlatmadan risklerinizi tam olarak ele almak için güvenebileceği tek bir platform gerektirir.

CHECKMARX ONE'IN GÜCÜ:
ZENGİN YENİLİKLERLE İNŞA EDİLMİŞ BİR PLATFORM

infosec-checkmarx

Checkmarx One Uygulama Güvenlik Platformu Nedir?

Checkmarx One Platform, temel uygulama güvenliği test hizmetlerini birleşik, bulut tabanlı bir platformdan sunar. Tek bir taramada kaynak kodunu, açık kaynak ve tedarik zinciri bağımlılıklarını, IaC şablonlarını analiz eder, sonuçları toplar ve doğrular ve bunları uzman çözüm önerileri ile artırır. Üstelik bu hizmetler mevcut geliştirme araçlarınıza ve süreçlerinize doğrudan entegre olur.

Checkmarx One platformu, verilerden izole edilmiş, güvenli bir buluttan sağlanır. Böylece AST altyapısını yönetme yükü ortadan kaldırılırken sürekli hizmet güncellemeleri ve işlevsellik geliştirmeleri sağlanır. Platform ile kullanıcı arayüzündeki bir tıklama veya bir kaynak kod deposuna istek/kod gönderme gibi tek bir olaydan kapsamlı bir kod taramasını gerçekleştirebilirsiniz.

Checkmarx One Platformu modern uygulamalarınızı oluşturan tüm kodları test etmenize, doğrulamanıza, düzeltmenize ve güvence altına almanıza olanak tanır. Platform, risklerinizi yönetmek için en kapsamlı yaklaşımı sağlar ve kuruluşunuzun güvendiği uygulamalar için geliştirme, sunum ve dağıtım zaman çizelgelerini hızlandırır.

checkmarx one platform

Uygulama Güvenliği Test Hizmetleri Listesi

Statik Uygulama Güvenliği Testi (SAST)
SAST, yazılım geliştirme sırasında kodu erken ve sık sık tarayarak uygulama kaynak kodunuzdaki güvenlik açıklarını belirler ve karmaşık güvenlik sorunlarının kaynak kodu düzeyinde nasıl giderileceğine dair içgörüler sunar.

Yazılım Bileşim Analizi (SCA)
SCA, oluşturduğunuz, dağıttığınız ve bakımını yaptığınız uygulamalardaki açık kaynak koduyla ilişkili güvenlik açığı ve lisans risklerini ele almak için ihtiyaç duyduğunuz araçlar ve bilgilerle sizi ve ekiplerinizi güçlendirir.

Tedarik Zinciri Güvenliği (SCS)
SCS, geliştiricilerin bağımlılıkların güvenlik açığı, davranışsal ve itibar analizini yapmalarını sağlayarak tedarik zinciri saldırılarını önleme ve açık kaynak kullanımını güvence altına alma konusunda size daha kapsamlı ve proaktif bir yaklaşım sunar.

API Güvenliği
API Security, API’lerinizi güvenlik açıklarından ve açıkta kalan uygulama mantığı ve hassas verilerden yayına alınmadan önce korumanıza yardımcı olmak için sürekli denetim ve eyleme geçirilebilir veriler sağlar.

Dinamik Uygulama Güvenlik Testi (DAST)
DAST, çalışan uygulamalarınızı dışarıdan test ederek, çalışma zamanı sırasında tanımlanamayan güvenlik açıklarını bulmaya yardımcı olmak için çeşitli saldırı senaryolarını başlatan saldırganları simüle ederek ek güvenlik analizi elde etmenize yardımcı olur.

Kod Olarak Altyapı (IaC) Güvenliği
KICS (IaC), güvenlik açıklarını, uyumluluk sorunlarını ve altyapı yanlış yapılandırmalarını bulmak için IaC dosyalarınızı tarar. Önceden tanımlanmış 2.000’den fazla sorgu ile KICS, altyapı dağıtılmadan önce IaC güvenlik sorunlarını hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olabilir.

Konteyner Güvenliği
Container Security, konteyner görüntüleri ve çalışan konteynerler dahil olmak üzere konteyner tabanlı sistemlerinizin ve iş yüklerinizin mevcut güvenlik durumu hakkında bilgi sağlar.

Checkmarx Fusion Nedir?

Checkmarx Fusion, güvenlik açıklarını ilişkilendirmek ve önceliklendirmek için yazılım yaşam döngüsünün tüm aşamalarında uygulama güvenliği tarama sonuçlarının bütünsel bir görünümünden yararlanır, böylece en kritik sorunların ilk önce düzeltilmesine rehberlik eder. Checkmarx Fusion, sektörün en kapsamlı uygulama güvenliği platformu olan Checkmarx One’ın bir parçasıdır.

ASOC çözümlerinden farklı olarak Checkmarx Fusion, çoklu motor tarama korelasyonu ve motorlar arasında tarama sonuçlarının bağlam tabanlı risk önceliklendirmesini sunar. Checkmarx Fusion, geliştiricileri ve AppSec ekiplerini bu dört temel unsurla güçlendirir:

Görünürlük

Tüm yazılım öğelerini, tüketilen bulut kaynaklarını ve bunlar arasındaki ilişkileri içeren görsel sezgisel bir grafikte tehditleri haritalandırarak tehdit modellemesi sağlar.

Korelasyon

Statik kod taramalarından ve çalışma zamanı taramalarından elde edilen sonuçları birleştirip ilişkilendirerek silo halindeki tarayıcılara bağlam sağlar ve bu da yanlış pozitifleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Önceliklendirme

Ekipleri güvenlik açıklarını gerçek risklerine ve potansiyel etkilerine göre önceliklendirerek kendi işleri için en önemli olan en kritik sorunları çözmeye odaklar.

Bulut Tabanlı

Mikro hizmetler, bulut kaynakları, konteynerler ve API’ler dahil olmak üzere bulut tabanlı mimariyi kapsarken, dağıtım öncesinden çalışma zamanına kadar içgörüleri ilişkilendirir.

Neden Checkmarx One Platformunu Tercih Etmelisiniz?

Kritik hizmetleri ve entegre, kanıtlanmış teknolojiyi bir araya getiren Platform size şunları sağlar:

Toplu Taramalar: Tek bir eylemle birden fazla tarama türünü etkinleştirin ve kod güvenliğinizin eksiksiz, daha doğru bir görünümünü elde etmek için sonuçları ilişkilendirin.

Daha Hızlı Değer Elde Etme Süresi: Hızlı ilk katılım, basit yapılandırma ve gelişmiş tarama ayarı ile AppSec programınızı günler değil saatler içinde başlatın.

Hız ve Ölçeklenebilirlik: Tarama altyapısını yönetmeye gerek kalmadan, istediğiniz kapasitede güvenli, bulut destekli taramadan yararlanın.

Daha Az Sorun ve Ek Yük: Yazılım geliştirme ve teslimini yavaşlatan silo halindeki AST çözümlerini kullanmak yerine platformu mevcut yazılım oluşturma hatlarınıza ve geri bildirim sistemlerinize entegre edin.

Geniş Teknoloji Kapsamı: 30’dan fazla dil desteği, en popüler paket yöneticileri ve büyüyen IaC şablonları listesi ile geliştirme portföyünüzün tamamını kapsar.

checkmarx one platform