Check Point, çözümleriyle müşterilerini kötü amaçlı yazılım, fidye yazılımı ve diğer saldırı türlerine karşı sektör lideri bir yakalama oranıyla 5. nesil siber saldırılardan korur, en kapsamlı ve sezgisel tek noktadan kontrol güvenlik yönetim sistemi sağlar. Check Point her ölçekten 100.000’den fazla kuruluşu korumaktadır.

checkpoint logo

Check Point Nedir?

Son otuz yıldır Check Point Software Technologies Siber Güvenlik için standartları belirliyor. Misyonları her şeyinizi güvence altına almaktır. Sürekli gelişen dijital dünyada, kurumsal ağlardan bulut dönüşümlerine, uzaktaki çalışanları güvence altına almaktan kritik altyapıları savunmaya kadar, kuruluşları ortaya çıkabilecek en olası siber tehditlere karşı korur.

Bulut, ağlar, uç noktalar, mobil ve IoT genelinde tek konsolide siber güvenlik çözümü olan Check Point Infinity ile, kurumları 6. nesil siber saldırılardan korumaya yardımcı olmak için en gelişmiş AI tabanlı tehdit İstihbaratı ve önleme teknolojileri, birleşik güvenlik yönetimi ve bulut güvenliği otomasyonu ile siber güvenlik inovasyonuna sürekli öncülük ediyor.

Check Point Teknolojisinin Arkasındaki Güç

İşletmenizin güvenliğini sağlamak için Check Point’i kullandığınızda, ThreatCloud’un gücü sayesinde en gelişmiş saldırılara karşı doğru önleme elde edersiniz. Check Point’in tüm ürünlerinin arkasındaki beyin olan ThreatCloud, yanlış pozitifleri azaltırken en gelişmiş saldırıları önlemek için en son AI teknolojilerini big data tehdit zekası ile birleştirerek işletmenizi güvende ve üretken tutar.

Temel Yetenekler

 • Önce önleme: Saldırıları herkesten daha hızlı engelleyin
 • En iyi yakalama oranı: Bilinen ve bilinmeyen tehditler
 • Neredeyse sıfır yanlış pozitif: Güvenlik yöneticileri için daha az uyarı/ticket; Kesintisiz kullanıcı üretkenliği

Check Point Quantum Nedir?

Ağınızı Güvenli Hale Getirin

Güvenlik duvarları hala bir kuruluşun siber saldırılara karşı ilk savunma hattıdır. Quantum, ağların merkezinde yer alır, yapılan her şeyi güvence altına alır, sıfır gün saldırılarını önlemek için en yüksek düzeyde güvenlik sağlar.

 • Gen V Siber Saldırılara Karşı Ultra Ölçeklenebilir Koruma Sağlar
 • Ağınızı, Veri Merkezinizi, Uç Noktanızı ve Iot’nizi Korur
 • Sandblast Tehdit Önleme ile En İyi Koruma
 • Maestro Hiper Ölçekli Ağ 1,5 Tbps’ye Kadar Ölçeklenebilir
 • Birleşik Yönetim Platformu
 • Uzaktan Erişim VPN Uzak Kullanıcıları Koruma
checkpoint quantum

En Yüksek Seviyede Güvenlik ile Otonom Tehdit Önleme

checkpoint quantum logo

Ödün Vermeyen Güvenlik

Ödüllü SandBlast Zero Day koruması ile en yüksek kalibrede tehdit önleme sunar.

checkpoint quantum icon

Hiper Ölçekte Güvenlik

Kurumlara bulut düzeyinde genişleme ve kurum içinde esneklik sağlayan isteğe bağlı hiper ölçekli tehdit önleme performansı sağlar.

checkpoint quantum logo

Birleşik Güvenlik

Ağlar, bulutlar ve IoT genelinde R81 birleşik güvenlik yönetimi kontrolü, güvenlik operasyonlarını %80’e varan oranda azaltarak verimliliği artırır.

Check Point CloudGuard Nedir?

Bulutunuzu Güvenli Hale Getirin

CloudGuard aracılığıyla sunulan Check Point bulut tabanlı güvenlik, bulut varlıklarınızı ve iş yüklerinizi en karmaşık siber saldırılardan korumak için otomatik güvenlik ve gelişmiş tehdit önleme sağlar. Bulut ve iş yükü ortamınızı tek bir birleşik bulut tabanlı güvenlik platformuyla güvence altına alarak güvenlik duruşu yönetimini otomatikleştirin, tehditlerin görünebilirliğini sağlayın ve bulutlar genelinde iş yüklerinizi kontrol edin.

CloudGuard, akıllı tehdit önleme sağlamak için bulut güvenliğini birleştirir. AWS, Azure, Google, VMware, IBM Cloud, Oracle Cloud, Alibaba Cloud, Kubernetes vb. genelinde tehditleri tek bir platformdan güvenli bir şekilde koruyun ve önleyin. Tüm bulut trafiğiniz, güvenlik uyarılarınız, varlıklarınız ve otomatik düzeltmeleriniz için tek bir platformdan merkezi bir görüntüleme sağlayın.

checkpoint cloudguard icon

Çoklu Bulut Dağıtımları İçin Birleşik Güvenlik

Tek bir platform altında görünürlük, istihbarat ve tehdit önleme sağlar

checkpoint cloudguard icon

Güvenlik ve Duruş Yönetimi

Tehditleri önleyin ve yüksek doğrulukta duruş yönetimi elde edin.

checkpoint cloudguard icon

Otomatik DevSecOp

Geliştirme aşamasından üretime kadar çoklu bulut güvenliği ile daha fazla verimlilik sağlar.

CloudGuard ile Çoklu Bulut Güvenliği

checkpoint cloudguard

CloudGuard Temel Yetenekler

 • Bulut Ağ Güvenliği
 • Bulut Güvenlik Duruşu Yönetimi – İş Yükü Koruması
 • Web Uygulaması ve API Koruması
 • Bulut İstihbaratı ve Tehdit Avcılığı

Check Point Harmony Nedir?

Kullanıcıları ve Erişimi Güvenli Hale Getirin

Check Point Harmony, kullanıcılar, cihazlar ve erişim için sektörün ilk birleşik güvenlik çözümüdür ve herkes için ödünsüz güvenlik ve basitlik sağlamak için altı ürünü birleştirir. Kullanımı, yönetimi ve satın alması kolay tek bir çözümde kurumsal uygulamalara Zero-Trust Erişim sağlarken, cihazları ve internet bağlantılarını en karmaşık saldırılara karşı korur.

Harmony ile kullanıcılarınız nerede olduklarından, eriştikleri uygulamalardan veya kullandıkları cihazlardan bağımsız olarak aynı koruma seviyesine sahip olurlar. İster bir kimlik avı girişimi ister kötü niyetli bir e-posta eki veya zero-day fidye yazılımı olsun, bu çözüm onları tüm saldırı vektörlerinde tüm siber tehditlere karşı korur. Devrim niteliğindeki yapay zekâ motorları ve sektörün en kapsamlı tehdit istihbarat ağı tarafından desteklenen Harmony, saldırıları gerçekleşmeden önce durdurur.

checkpoint harmony grafik

Harmony Temel Yetenekler

 • Kullanıcıları, 11 SASE hizmeti tarafından desteklenen bulut tarafından sağlanan ağ güvenliği ile herhangi bir kaynağa, herhangi bir yerde güvenli bir şekilde bağlayın.
 • Herhangi bir tarayıcıdan (web uygulaması, veri tabanı, uzak masaüstü, SSH uzak terminal) herhangi bir kurumsal uygulamaya istemcisiz zero-trust erişim sağlayın.
 • SSL trafiğinin %100’ünü incelemek için sektörün ilk tarayıcı içi koruması ile güvenli, hızlı ve özel bir internet tarama deneyimi sağlayın.
 • Office 365, MS Exchange, Teams, SharePoint, OneDrive ve G-Suite gibi kullanıcı e-postalarını ve iş birliği uygulamalarını koruyun.
 • Eksiksiz uç nokta koruması ve mobil tehdit savunma çözümü ile kullanıcı cihazlarındaki tehditleri önleyin.

Check Point Horizon Nedir?

Birleşik Yönetim ve Güvenlik Operasyonları

Check Point Horizon, SOC ekiplerinin daha az kaynak kullanarak önlemeyi artırmasını sağlayan dayanıklı, güçlü SOC operasyon araçları ve hizmetleri ile lider prevention-first güvenlik operasyonları platformudur. Horizon platformu XPR/XDR, MPR/MDR ve Olay Yönetimi çözümleri sunar. Horizon’un prevention-first yaklaşımı, ağ, uç noktalar, bulut, e-posta, IoT ve mobil cihazlar için tek bir panel üzerinden eksiksiz bir kapsama alanı sunar.

SOC analistlerinin proaktif olarak saldırıları önlemesini, izlemesini, tespit etmesini, araştırmasını, avlamasını, yanıt vermesini, düzeltmesini ve gelecekteki saldırıları önlemek için savunmaları geliştirmesini ve Check Point’in tüm ürünlerinin arkasındaki beyin olan ThreatCloud’un gücü sayesinde en gelişmiş saldırılara karşı doğru önleme elde etmesini sağlar.

horizon-complete-solution.png copy

XPR/XDR, Check Point’in tehdit istihbarat platformu olan ThreatCloud tarafından desteklenen ve SOC ekiplerinin ihtiyaçlarını anlayan CP uzmanları tarafından tasarlanan Genişletilmiş Önleme ve Yanıt çözümüdür. XPR/XDR, tüm Check Point ürünlerindeki olayları zaman içinde ilişkilendirerek saldırıların önlenmesini optimize eder. Bu entegre bilgi, SOC ekipleri için tehditlerin doğru bir şekilde önlenmesini ve ayrıntılı olay incelemesini sağlar.

Horizon ayrıca Yönetilen Önleme ve Yanıt için MPR/MDR’yi de içerir. Bu, bir kuruluşun tüm güvenlik varlıklarının 7/24 izlendiği Horizon platformunun üstündeki bir hizmet katmanıdır, böylece tehditler Check Point Uzmanları tarafından gerçek zamanlı olarak engellenir.

checkpoint horizon icon

Prevention-First

Savunmayı güçlendirmek ve gelecekteki saldırıları önlemek için en iyi uygulamalar sağlar.

checkpoint horizon icon 2

 Yüksek Güvenlik

Yapay zeka tabanlı analizlerle desteklenen gelişmiş tehdit önleme sağlar.

checkpoint horizon icon3

Birleşik Çözüm

Saldırıları önleyin, izleyin, tespit edin, araştırın ve ortadan kaldırın.

Check Point müşterileri için önleme, uç noktalar, ağ, bulut, e-posta ve IoT dahil olmak üzere tüm uygulama noktalarında önleme modunda bütünsel güvenlik mimarisinden yararlanarak başlar. Bu, mümkün olan en yüksek yakalama oranını sağlamak için ilk adımdır.

Horizon, SOC ekiplerinin güvenlik olayları hakkında daha fazla bilgi edinmesi için tüm güvenlik mimarisindeki loglara tam görünürlük sağlayan Olay Yönetimi’ni içerir, böylece SOC ekipleri saldırıların nerede önlendiğini anlayabilir.

Horizon Temel Yetenekler

 • Tüm Uygulama Noktalarında Önleme Modu: Ağ, Bulut, E-Posta, Uç Nokta, Mobil, Iot
 • Otomatik Önleme: Saldırıların Ortam İçinde Hızla Yayılmasını Önleyin
 • Gelecekteki Saldırıları Önlemek İçin En İyi Önleme Uygulamalarıyla Savunmaları Güçlendirin
 • Devam Eden Threatcloud Güncellemeleri

Check Point Infinity Portal Nedir?

Birleşik Güvenlik Yönetim Platformu

Infinity Portalı, Quantum, CloudGuard, Harmony ve Horizon çözümleri genelinde tüm BT altyapınız için birleşik güvenlik yönetimi ve görünürlük sağlar.

Birden fazla satıcının ürünlerinden oluşan mimarilerin aksine, Infinity’nin birleşik mimarisi, politikaların çözümler arasında paylaşılmasına izin verir. Tüm politikalar veya kurallar kümesi birden fazla Check Point ürününe uygulanabilir. Tüm bir politika kendi başına tanıtılabilir veya daha büyük bir politika içinde bir katman olarak entegre edilebilir. Yapay zekâ, korunan cihazların davranışlarını öğrenir ve Check Point Research ve diğer kaynaklardan gelen verilerle birleştirildiğinde dinamik, otonom politikaların oluşturulmasına izin verir.

infinity-pentagon

Tüm loglar ve güvenlik olayları Infinity Portal’ın bulut tabanlı ve yüksek ölçeklenebilir büyük veri platformunda saklanır. Bu temel teknoloji, büyük miktarda güvenlik verisinin hızlı bir şekilde aranmasını ve analiz edilmesini sağlayarak Infinity çözüm setleri genelinde kötü niyetli faaliyetlerin birleşik görünürlüğünü sağlar. Gelişmiş günlük görünümleri, gösterge tabloları ve raporlar, tüm Infinity çözümlerinde arama yapmak için tek bir pencere görevi görür.

Kullanım Senaryoları

Kullanım Senaryoları

Bankacılık ve Finans