BackBox Software, dünya çapındaki kuruluşlar için son teknoloji çözümler geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir Amerikan Network Altyapı Otomasyon ve Güvenlik çözümü sağlayıcısıdır. 2010 yılında kurulan şirket, otomatik güvenlik değerlendirmeleri, ihlal testi ve güvenlik açığı yönetimi çözümlerinin önde gelen sağlayıcılarından biri haline gelmiştir.

backbox-logo_black

BackBox Nedir?

Misyonu; güvenlik açıklarını belirleyip ele alabilecek, siber saldırıları tespit edip azaltabilecek ve mevzuata uygunluğu sağlayabilecek etkili güvenlik araçları sağlayarak işletmelerin kritik varlıklarını korumalarına yardımcı olmaktır. BackBox’ın çözümleri, karmaşık güvenlik işlemlerini basitleştirmek ve kuruluşların siber güvenlik tehditleri konusunda endişelenmeden temel iş hedeflerine odaklanmalarını sağlamak için tasarlanmıştır. BackBox, tek bir uygulama ve gerçek zamanlı ekran paneli aracılığı ile tüm güvenlik ve ağ cihazlarının yapılandırmalarını son derece kolay bir şekilde yedekleyen ve bir felaket durumu ya da kurtarma ihtiyacı halinde son derece hızlı ve kolay bir şekilde yeniden kurmanızı sağlayan, merkezî yönetim çözümü sunmaktadır.

Ağ otomasyonu, güvenliği ve yönetimi çözümlerinde pazar lideri olan BackBox, karmaşık görevleri otomatikleştirme ve basitleştirme, ağ sağlığını ve performansını koruma, iş sürekliliğini sağlama ve kaynak verimliliğini en üst düzeye çıkarma konularında küresel olarak şirketlere yardımcı olmaktadır.

Sezgisel, kodsuz kullanıcı arayüzü ve 180’den fazla satıcıdan binlerce fiziksel ve sanal cihazı destekleyen 5.000’e yakın otomasyondan oluşan kapsamlı Otomasyon Kitaplığı ile BackBox, dünya çapında binlerce ağda yönetim, güvenlik ve teknik görevleri otomatikleştirmek için her ölçekten yüzlerce kuruluş tarafından kullanılan dünyanın en güvenilir ağ otomasyon platformudur.

Çoklu Kiracı Desteği

BackBox, sıfırdan tasarlanmış çok kiracılı bir çözümdür ve büyük ölçekte çoklu, karmaşık ağların yönetimini kolaylaştırarak yönetilen hizmet sağlayıcılar (MSP’ler), birleştirilmiş yönetim ekipleri ve denetlenebilir, ölçeklenebilir ve paylaşılan altyapılara ihtiyaç duyan diğer büyük kuruluşlar için son derece faydalı hale getirir.

Rol Tabanlı, Kolaylaştırılmış Yönetim

BackBox, esnek izin eşlemesi ve hem parola kasaları hem de SSO çözümleriyle entegrasyon sunarak bağımsız olarak çalışabilir. Bu, güvenliği basitleştirirken birden fazla sitede kolaylaştırılmış yönetim sağlar. Ayrıca çözüm, ağ görevlerinin güvenli, esnek ve denetlenebilir bir şekilde devredilmesini sağlayan runbook otomasyonu için kısıtlı, rol tabanlı erişim sağlar.

Maksimum Dağıtım Esnekliği

BackBox Orchestrator, güvenlik operasyonlarını kolaylaştıran ve kuruluşların güvenlik araçlarını ve süreçlerini verimli bir şekilde dağıtmasına ve yönetmesine olanak tanıyan bir otomasyon ve orkestrasyon platformudur. Platform, güvenlik iş akışlarının oluşturulmasını, yürütülmesini ve izlenmesini basitleştiren grafiksel bir kullanıcı arayüzü sağlar.

Çeşitli Dağıtım Modelleri

BackBox otomasyon platformu şirket içinde, bulutta veya bir hizmet olarak çalışabilir ve müşterilere ve MSP’lere maksimum dağıtım esnekliği sağlar.

Sınırsız Mimari

BackBox cihazlara doğrudan veya bir aracı üzerinden bağlanabilir, böylece ağ ve site mimarisi gereksinimleriniz asla kısıtlanmaz.

Çok Kiracılı Ağ Yönetimi

BackBox, cihaz konfigürasyonlarının otomatik yedeklenmesi ve depolanmasının yanı sıra tek tıkla kurtarma, gerçek zamanlı envanter yönetimi, özel görev otomasyonu ve kritik cihazlar için önleyici sağlık kontrollerinin planlanmasını sağlar. Bu özellikler BackBox’ı kuruluşlar, çok kiracılı siteler ve hizmet sağlayıcılar için mükemmel bir seçim haline getirir.

backup-recovery
Otomatik Felaket Kurtarma

Yedeklemeleri 5 adımlı doğrulama ve tek tıklamayla kurtarma ile planlayın.

Centralized-Device-Management-new
Merkezi Cihaz Yönetimi

Birden fazla cihaza yapılandırma gönderin, cihazları ağa bağlayın ve güncel tutun.

Dinamik Envanter

Tüm cihazlar için gerçek zamanlı dinamik envanter bilgileri ve raporları.

Backup-Verification-new
Yedekleme Doğrulaması

Tüm ağ cihazı yapılandırmalarını yedekleyin ve doğrulayın.

Distributed-Architecture-new
Dağıtılmış Mimari

Tek bir yönetim sistemi ile birden fazla sistemde veri yedekliliğini etkinleştirin.

Çoklu Satıcı Desteği

Zamandan tasarruf etmek ve insan hatalarını önlemek için çok kiracılı yönetimi otomatikleştirin.

BackBox; Check Point, Palo Alto, Fortinet, Cisco, Forcepoint, BlueCoat, Juniper, Citrix, F5, McAfee ve benzeri 180’den fazla üreticinin 1.000’den fazla güvenlik ve ağ sunucu ürününü – çözümünü desteklemektedir. Ayrıca bu ürünler/çözümler dışında kullanmak ve networkünüze bağlamak istediğiniz her türlü cihaz ve ürünü desteklemek için de özelleştirilebilir. BackBox bir networke bağlı ve IP adresi olan ve üzerinde yedeklenebilecek bir konfigürasyonu bulunan “her türlü” cihazı yedekleyebilen “tek” çözümdür.