Algosec, dünyanın en karmaşık kuruluşlarının hibrit ağ genelinde zero-touch özelliğiyle görünürlük kazanmasını, riski azaltmasını ve değişiklikleri işlemesini sağlar. AlgoSec, güvenlik ağının merkezinde yer alır ve önde gelen ağ güvenliği, bulutlar, uygulama bağımlılığı sağlayıcıları ve DevOps çözümleri ile entegre olur.

Algosec

Algosec Nedir?

AlgoSec platformu ile uygulama dağıtımınızı güvenli bir şekilde hızlandırabilmenizi sağlamak için bağlantı ve güvenlik politikalarınız güvence altına alınır. AlgoSec platformu, genel bulut, özel bulut, konteynerler ve şirket içi ağlar dahil olmak üzere hibrit ağ genelinde uygulama bağlantısını ve güvenlik politikasını otomatikleştirir.

AlgoSec, dünyanın dört bir yanındaki kurumsal kuruluşların daha çevik, daha güvenli ve daha uyumlu olmalarını sağlayan lider ağ güvenliği politikası yönetimi çözümleri sağlayıcısıdır.

Algosec platform

Zincirin kırık halkalarıyla güvenlikten veya çeviklikten ödün vermeyin. AlgoSec platformu, bağlantı ve güvenlik politikasının tüm uygulama teslim hattının bir parçası olmasını sağlamaya yardımcı olur.

AlgoSec, ağ güvenlik politikası yönetimini şirket içi güvenlik duvarlarında, SDN’lerde ve genel bulutta tek bir sistem üzerinden basitleştirir ve otomatikleştirir. Tüm ağ güvenliği altyapısı boyunca bütünsel bir görünürlük sağlar. Her zamankinden daha hızlı uygulama sunmanız gerekirken bile güvenlik tehditleri artıyor. AlgoSec platformu, güvenlikten ödün vermeden uygulamaları güvenli bir şekilde sunmanızı sağlar.

AlgoSec Güvenlik Duvarı Politikası Yönetimi Nedir?

Her kurumsal ağın, tüm BT altyapısının ağ dışından gelen yetkisiz ve potansiyel olarak zararlı trafiğe karşı güvende olduğundan emin olmak için etkili güvenlik duvarı yönetim araçlarına sahip olması gerekir. Test edilmiş ve kanıtlanmış güvenlik duvarı politikası yönetim araçları ile güvenlik duvarı politikası yönetiminizi geliştirin ve etkili bir güvenlik duvarı yönetim yazılımı ile ağ sorunlarını azaltın.

AlgoSec’in güvenlik duvarı politikası yönetimi çözümü, şirket içi, SDN, genel bulutlar, hibrit ve çoklu bulut gibi ağ ortamlarınızda görünürlüğü önemli ölçüde artırmanızı sağlar.

Depolama, bilgi işlem ve ağ gibi genel bulut alanına geçildiğinde altyapıların çoğu gizlenir. Bu durum, görünürlük araçları ve prosedürleri söz konusu olduğunda genellikle kısıtlamalara neden olur. Ancak AlgoSec’in güvenlik duvarı politikası yönetim araçları, ağ akışlarını keşfetmek için topolojiyi anlayarak standart iş yükü performansını yönetmeyi ve uygulamayı çok daha kolay hale getirir.

Güvenlik

Akıllı uygulama bağlantısı ve değişiklik otomasyonu ile uygulama dağıtımını ve güvenlik politikası değişikliklerini hızlandırın

Uyumluluk

Uygulama uyumluluğu farkındalığı ve hızlı risk azaltma ile risk maruziyetini azaltın ve uyumluluk ihlallerini önleyin

Görünürlük

Hibrit ağın tamamında iş uygulamalarını ve güvenlik politikalarını kolayca keşfedin, tanımlayın, haritalayın ve analiz edin

Güvenlik Duvarı ve Ağ Güvenliği Yönetimine Neden İhtiyacınız Var?

Ağ güvenliği yönetimi, maliyeti yüksek yanlış yapılandırmalardan kaçınmanıza, güvenlik duvarlarının yanı sıra ağınızdaki diğer cihazların da tam görünürlüğünü elde etmenize ve sürekli uyumluluk sağlamanıza yardımcı olur. Süreçlerin net olmasını ve bu süreçlerin takip edilmesini sağlayarak ağınızı güvende tutar ve ağ güvenliğinizi yönetmenizi kolaylaştırır.

AlgoSec’in patentli uygulama merkezli hibrit ağ görünümü, işletme sahiplerinin, uygulama sahiplerinin ve bilgi güvenliği uzmanlarının aynı dili konuşmasını sağlar, böylece kuruluşlar daha yüksek bir güvenlik duruşu elde ederken iş uygulamalarını daha hızlı dağıtabilirler.

Dünyanın önde gelen 1.800’den fazla kuruluşu, Ağ Güvenliği Politikası Yönetiminde neredeyse yirmi yıllık liderlikten yararlanırken genel bulut, özel bulut, konteynerler ve şirket içi ağlarda en kritik iş yüklerini güvence altına almaya yardımcı olması için AlgoSec’e güveniyor.

 

Uygulama Ve Güvenlik Politikanızın Kontrolünü Üstlenin

Genel ve özel bulutlar, konteynerler ve şirket içi ağlar arasında hızlı, güvenli uygulama dağıtımı ve güvenlik politikası yönetimi

Algosec Platformu ile Neler Başarabilirsiniz?

 Güvenlik politikalarını güncelleyin, yeniden sertifikalandırın ve optimize edin

AlgoSec, mevcut ağ güvenlik politikalarını sürekli olarak analiz eder ve riski ortadan kaldırmaya ve azaltmaya yardımcı olmak için eyleme geçirilebilir öneriler sunar. AlgoSec kullanılmayan, eski veya yinelenen kuralları ortaya çıkarabilir, süresi dolan kurallar için yeniden sertifikalandırma süreci başlatabilir, daha iyi performans için kuralların nasıl birleştirileceği veya yeniden sıralanacağı konusunda öneriler sunabilir ve gereğinden fazla izin verilen kuralları kısıtlayabilir.

 

AlgoSec infografik

Değişiklikleri otomatik ve güvenli bir şekilde yapın

Planlamadan risk analizine, uygulama ve doğrulamaya kadar tüm uygulama bağlantısı ve güvenlik politikası değişikliklerini otomatik hale getirerek yanlış yapılandırmaları önleyin.

AlgoSec ürün infografiği

Güvenlik duvarı denetimini otomatikleştirin ve sürekli uyumluluk sağlayın

Dünyanın farklı coğrafyalarında ve sektörlerinde bulunan çok sayıda düzenlemeye ayak uydurmak son derece zaman alıcı ve karmaşık olabilir. AlgoSec, SOX, BASEL II, GLBA, PCI DSS, GDPR, ISO 27001 ve dahili kurumsal politikalar dahil olmak üzere tüm önde gelen sektör düzenlemeleri için otomatik olarak önceden doldurulmuş, denetime hazır uyumluluk raporları oluşturarak denetim hazırlama çabalarını ve maliyetlerini azaltmaya yardımcı olur.

AlgoSec ürün infografiği

Firewall Analyzer (Güvenlik Duvarı Çözümleyicisi)

Ağınızı görselleştirin ve analiz edin

Tüm güvenlik ağı için görünürlük elde edin

AlgoSec Firewall Analyzer, otomatik olarak etkileşimli, kendi kendini güncelleyen bir topoloji haritası oluşturarak günlük ağ işlemlerini basitleştirir. MSSP’ler bu haritayı kullanarak güvenlik politikalarının ağ trafiği üzerindeki etkisini anında görebilir ve bağlantı sorunlarını hızla giderebilir, değişiklikleri planlayabilir ve varsayımsal trafik sorguları gerçekleştirebilir.

Güvenlik politikası değişiklik yönetimini otomatikleştirin

Değişim yönetimi süreçleri yavaştır. Genellikle her ay yüzlerce değişikliğin yapıldığı karmaşık bir kurumsal ortamda tek bir değişikliğin işlenmesi günler, hatta haftalar alabilir. AlgoSec’in otomatik güvenlik politikası yönetimi ile MSSP’ler güvenlik politikası değişikliklerini dakikalar içinde işleyebilir, tahminlerden ve manuel hatalardan kaçınırken riski azaltır ve uyumluluğu zorlar. Akıllı, son derece özelleştirilebilir iş akışları kullanan AlgoSec, tüm güvenlik politikası değişiklik sürecini otomatikleştirir.

Uygulamaları güvenlik politikası kurallarına bağlayın

Firewall kuralları, belirli sunuculara, kullanıcılara ve ağlara ağ bağlantısı gerektiren uygulamaları veya süreçleri destekler. AppViz ile her bir güvenlik duvarı kuralının desteklediği belirli iş uygulamalarını otomatik olarak ilişkilendirerek firewall kurallarını hızlı ve kolay bir şekilde gözden geçirebilirsiniz.

Başarılı mikro segmentleme

Mikro segmentasyonda ustalaşın. Tüm hibrit ağınız boyunca ağ segmentasyonunu tanımlayın ve uygulayın. Ağ güvenliği politikalarınızın ağ segmentasyonu stratejinizi ihlal etmediğinden emin olun.

Açık bir dilde net cevaplar

Ağ güvenliği politikalarınızın yanıtlarını sade bir İngilizce ile alın. Değişim yönetimi süreçlerine yardımcı olan akıllı bir sohbet robotu olan AlgoBot’u kullanın. Kuruluşunuzun diğer bölümlerine anında yanıt almaları için ihtiyaç duydukları araçları sağlayarak destek talebi çözüm süresini kısaltın.

Kullanım Senaryoları

Kullanım Senaryoları

Bankacılık ve Finans