2016 yılında ABD’de kurulan Seraphic Security, işletmeler için tarayıcı tabanlı güvenlik çözümleri sunan bir siber güvenlik şirketidir. Kötü amaçlı yazılım, kimlik avı ve veri sızıntısı dahil olmak üzere web tabanlı tehditlere karşı kapsamlı koruma sağlar. Seraphic Security’nin çözümleri, finansal hizmetler, sağlık hizmetleri, teknoloji, perakende, eğitim ve devlet dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde çok çeşitli müşteriler tarafından kullanılmaktadır.

Seraphic Security Nedir?

Seraphic Security, işletmeler için tarayıcı tabanlı güvenlik çözümleri sunan bir siber güvenlik şirketidir. En iyi ürünü veya çözümü, herhangi bir tarayıcıyı tamamen yönetilen bir kurumsal tarayıcıya dönüştüren bulut tabanlı bir çözüm olan Seraphic Web Security’dir. Kötü amaçlı yazılım, kimlik avı, veri sızıntısı ve sıfırıncı gün istismarları dahil olmak üzere web tabanlı tehditlere karşı kapsamlı koruma sağlar.

Seraphic Web Security’nin dağıtımı ve yönetimi kolaydır ve herhangi bir cihazdaki herhangi bir tarayıcıyı korumak için kullanılabilir. Kapsamlı ve kullanımı kolay bir tarayıcı tabanlı güvenlik çözümü arayan her büyüklükteki işletme için iyi bir seçimdir. Seraphic Web Security, tarayıcıdaki tüm olayların tam görünürlüğü ile tarayıcının kalbinde çalışan tek çözümdür. Seraphic, önceki saldırılardan toplanan bilinen kalıpları/tehditleri tespit etmeye çalışmaz, ancak tarayıcı tarafından herhangi bir kaynaktan alınan tüm kodların kötü amaçlı olduğunu varsayar. Önleme motoru, geçerli kod normal şekilde yürütülürken JSE ortamını öngörülemez ve dolayısıyla istismar edilemez hale getirir.

İstismar Önleme
Seraphic, JavaScript kodu ile JavaScript motoru arasında bir soyutlama katmanı oluşturarak yürütme motorunun öngörülebilirliğini ortadan kaldırır ve tarayıcıyı bilinen veya bilinmeyen güvenlik açıklarına karşı savunmasız hale getirir.

Sosyal Mühendislik Önleme
Seraphic, kimlik avı ve diğer sosyal mühendislik saldırılarını durdurur ve gerçek zamanlı tarayıcı yürütme telemetrisi ve tarama bağlamını kullanarak kullanıcı kimlik bilgilerinin sızmasını önler.

Web Uygulaması Saldırılarını Önleme
Seraphic, kuruluşunuzu XSS, CSRF, clickjacking, cryptojacking, session hijacking ve daha birçok web uygulaması güvenlik açığı tabanlı saldırılardan korur.

Veri Kaybı Önleme
Seraphic, kurumsal varlıkların kaybolmamasını, kötüye kullanılmamasını veya yetkisiz kullanıcılar tarafından erişilmemesini sağlar. Seraphic, tüm kullanıcı eylemlerine görünürlük sağlar ve analiz yerel olarak gerçekleştirilir, böylece hassas veriler tarayıcıdan çıkmaz.


Politika ve Yönetişim
Seraphic, kullanıcılarınızın tarayıcılarına ne yüklediklerini görmenizi ve kontrol etmenizi sağlar. İstenmeyen uzantıları kolayca yükleyin veya zorla kaldırın ve mevcut uzantılardan kaynaklanan riski azaltın.

 

Kullanım Senaryoları

Kullanım Senaryoları

Bankacılık ve Finans