Rapid7, 2000 yılında kurulan ve merkezi Boston, Massachusetts’te bulunan bir Amerikan siber güvenlik şirketidir. Şirket, güvenlik açığı yönetimi, uygulama güvenliği, olay tespiti ve müdahalesi, günlük yönetimi ve Cloud Security Posture Management (CSPM) dahil olmak üzere işletmeler için güvenlik çözümleri sunmaktadır. Rapid7’nin müşteri tabanı, küçük ve orta ölçekli işletmelerden birden fazla sektördeki büyük işletmelere kadar dünya çapında 9.100’den fazla kuruluşu içermektedir.

Rapid7_logo

Rapid7 Nedir?

Rapid7’nin misyonu, kuruluşların riski azaltmasına ve güvenliği artırmasına yardımcı olarak işletmelerin dijital bir dünyada güvenli bir şekilde çalışmasını kolaylaştırmaktır. Şirketin çözümleri, işletmelerin tüm saldırı yüzeylerindeki güvenlik tehditlerini hızlı bir şekilde tespit etmelerine ve bunlara yanıt vermelerine yardımcı olmak için gerçek zamanlı görünürlük, analiz ve otomasyon sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Rapid7’nin Insight Platformu, uç noktalardan ve ağ cihazlarından bulut hizmetlerine ve uygulamalarına kadar kuruluşunuzun tüm BT ortamında kapsamlı görünürlük ve analiz sağlamak için tasarlanmış bulut tabanlı bir platformdur. Platform, güvenlik bilgileri ve olay yönetimi (SIEM), güvenlik açığı yönetimi, uygulama güvenliği testi ve daha fazlasını sağlayan bir ürün paketi sunar.

Rapid7 Insight Platform Nedir?

Rapid7 Insight Platform, kuruluşlara tüm saldırı yüzeylerindeki güvenlik tehditlerini tespit etmek ve bunlara yanıt vermek için gerçek zamanlı görünürlük, analiz ve otomasyon sağlayan bulut tabanlı bir güvenlik çözümüdür. Platform, uç noktalar, ağlar, bulut ortamları ve uygulamalar dahil olmak üzere bir kuruluşun tüm saldırı yüzeyinde ayrıntılı bir kapsama alanı sunmak üzere tasarlanmıştır. Insight Platform’un en önemli özelliklerinden biri güvenlik açığı yönetimi yetenekleridir. Platform, işletmelere güvenlik açığı taraması, önceliklendirme ve düzeltme rehberliği sağlayarak güvenlik açıklarını hızlı bir şekilde belirlemelerine ve ele almalarına olanak tanır. Insight Platform, kuruluşların güvenlik duruşlarını iyileştirmelerine ve kritik varlıklarını siber saldırılardan korumalarına yardımcı olmak için tasarlanmış çok çeşitli özellikler içerir.

Rapid7 Insight Platform ürünleri, Cloud Security, XDR & SIEM, Vulnerability Risk Management, Application Security ve Orchestration & Automation (SOAR) özelliklerini içerir.

Rapid7 InsightCloudSec

Rapid7 InsightCloudSec, riski anında tespit etmek için bulut ortamlarına gerçek zamanlı, aracısız görünürlük sağlayan bir bulut güvenlik platformudur. Risk sinyallerini önceliklendirmek için büyük bulut platformlarında eksiksiz bağlam ve geniş kapsama alanı sunar. Yerel, kodsuz otomasyon ile kuruluşlar standartları uygulayabilir ve uyumluluk sapmasını azaltarak risk duruşunu iyileştirebilir. InsightCloudSec ayrıca bulut güvenlik araçlarını tek bir abonelikte birleştirerek kuruluş genelindeki paydaşlarla kolay iş birliği sağlar. Gerçek zamanlı risk tespiti, akıllı önceliklendirme ve otomatik düzeltme iş akışları ile InsightCloudSec, bulut risklerine ortalama yanıt verme süresini (MTTR) hızlandırmaya yardımcı olarak etki alanını ve işletmeye etkisini sınırlandırır.

Rapid7 InsightIDR

Rapid7 InsightIDR, birleşik SIEM ve XDR özellikleri sunan, yerleşik tehdit istihbaratı ve otomatik yanıt sağlayan bulut tabanlı bir çözümdür. InsightIDR, tehditleri hızlı bir şekilde tespit etmek ve bunlara yanıt vermek için gelişmiş analitik ve makine öğreniminden yararlanan XDR yetenekleri sunar. SIEM yetenekleri, gerçek zamanlı olay ve günlük yönetimi ve birden fazla kaynaktan gelen verileri toplayarak tüm BT altyapısı genelinde tehdit tespiti sağlar. Bu özelliklerin birleşimi, kuruluşların tehditleri etkili bir şekilde tespit etmesine ve bunlara yanıt vermesine yardımcı olan kapsamlı bir güvenlik çözümü sağlar.

Rapid7 InsightVM

Rapid7 InsightVM, kuruluşlara en son tehditler ve güvenlik açıkları hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayan gelişmiş tehdit istihbaratı özelliklerini içerir. InsightVM, tehdit istihbaratı verilerini analiz etmek ve güvenlik verilerindeki kalıpları ve eğilimleri belirlemek için gelişmiş analitik ve makine öğreniminden yararlanarak güvenlik ekiplerinin ortaya çıkan tehditleri belirlemelerine ve iyileştirme çabalarına öncelik vermelerine yardımcı olur. Ayrıca SOC ekiplerinin tüm altyapılarında potansiyel tehditleri proaktif olarak aramalarını sağlayan bir tehdit avlama özelliği içerir ve kuruluş genelinde güvenlik tehditlerinin bütünsel bir görünümünü sağlamak için diğer Rapid7 güvenlik çözümleriyle entegre olur.

Rapid7 InsightAppSec

InsightAppSec, uygulama güvenlik açıklarını belirlemek ve önceliklendirmek için black-box testi gerçekleştiren bir güvenlik testi aracıdır. Dynamic Application Security Testing (DAST) ve eyleme geçirilebilir içgörüler sağlamak için bir saldırı çerçevesi kullanır. Ayrıca, tekrar saldırılarına ve düzeltmelerin doğrulanmasına, geliştirme iş akışlarına entegrasyona ve modern web uygulamalarının ve API’lerin daha az yanlış pozitif ile otomatik olarak değerlendirilmesine olanak tanır. InsightAppSec, düzeltmeleri hızlı bir şekilde takip etmek ve paydaşlarla iş birliği yapmak için zengin raporlama ve entegrasyonlar sağlar ve herhangi bir uygulama portföyü boyutu için güvenlik değerlendirmelerini etkili bir şekilde yönetebilir.

Rapid7 InsightConnect

InsightConnect, BT ve güvenlik ekipleri arasındaki süreçleri birbirine bağlayan bir düzenleme ve otomasyon platformudur. Manuel, tekrarlayan görevleri kolaylaştırır ve mevcut sistemlerle entegre edilebilir. Analist kontrolünden ödün vermeden verimliliği artıran otomasyon sunar ve zaman tasarrufu da dahil olmak üzere somut yatırım getirisinin gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Python otomasyon komut dosyaları yazma ihtiyacını ortadan kaldırır ve çeşitli BT ve güvenlik sistemleriyle zengin entegrasyonlar sağlar.

Kullanım Senaryoları

Kullanım Senaryoları

Bankacılık ve Finans

Enerji