Picus Security, 2013 yılında alanında uzman kişiler tarafından kurulmuş bir siber güvenlik şirketidir. İhlal ve Saldırı Simülasyonu (BAS) teknolojisinde uzmanlaşmıştır ve uçtan uca saldırıya hazır olma görünürlüğü ve potansiyel siber saldırıların kolaylıkla azaltılmasını sağlayan kapsamlı bir güvenlik doğrulama platformu sunmaktadır.

Platform, ekiplerin siber dayanıklılıklarını artırmalarına, teknoloji kullanımını optimize etmelerine ve bir ihlal riskini en aza indirmelerine yardımcı olmak için eyleme geçirilebilir bilgiler sağlar.

picus-security-logos-

Picus Nedir?

Picus, Breach and Attack Simulation (BAS) teknolojisinde öncülük etmiş ve kuruluşundan bu yana “The Complete Security Validation Platform” adı verilen kapsamlı bir güvenlik doğrulama platformu geliştirmiştir.

Bu platform, kuruluşlara uçtan uca saldırıya hazır olma görünürlüğü ve tüm siber savunma katmanlarında potansiyel siber saldırıların kolayca azaltılmasını sağlar. Hem operasyonel hem de yönetici ekipler için ayrıntılı ve eyleme geçirilebilir içgörüler sağlayarak proaktif yetenekleri teşvik eder ve teknoloji kullanımını en üst düzeye çıkarır. Bu, yatırım getirisini optimize etmeye ve bir ihlal riskini sürekli olarak düşük tutmaya yardımcı olur.

Picus Security’nin çözümleri, kuruluşların gelişen siber tehditlerin bir adım önünde olmalarına ve siber güvenlik duruşlarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Şirket, bu alandaki uzmanlığı ve kuruluşların yüksek düzeyde siber esneklik elde etmelerine yardımcı olma konusundaki kararlılığıyla tanınmaktadır.

Picus “The Complete Security Validation Platform” Nedir?

Picus’un “The Complete Security Validation Platform”, güvenlik ekiplerinin güvenlik etkinliğini doğrulamasına, ölçmesine ve optimize etmesine yardımcı olan ödüllü bir Breach and Attack Simulation (BAS) çözümüdür.

Picus Complete Security Validation Platform ile önleme ve tespit kontrollerinizin etkinliğini sürekli doğrulayarak siber dayanıklılığınızı ölçebilir ve güçlendirebilir, bir saldırganın kritik varlıkları ve kullanıcıları tehlikeye atmak için atabileceği adımları görselleştirebilir, SIEM kurallarının performansı ve hijyeniyle ilgili sorunları proaktif olarak belirleyebilir, tespit ve müdahaleyi hızlandırmak için içgörüler elde edebilir ve böylece iç ağ güvenliğinizi güçlendirebilirsiniz.

Güvenlik Kontrolü Doğrulaması

Önleme ve tespit kontrollerinizin etkinliğini otomatik ve sürekli olarak doğrulayarak siber dayanıklılığı ölçün ve güçlendirin.

Saldırı Hattı Doğrulaması

Kurnaz bir saldırganın kritik varlıkları ve kullanıcıları tehlikeye atmak için atabileceği adımları görselleştirerek dahili ağ güvenliğinizi güçlendirin.

Algılama Kuralı Doğrulaması

SIEM kurallarının performansı ve hijyeniyle ilgili sorunları proaktif olarak belirleyin ve algılama ve yanıtı hızlandırmak için içgörüler elde edin.

Güvenlik duruşunuzun bütünsel bir görünümünü elde edin

Daha geniş bir bakış açısı elde etmek ve kuruluşunuzun en son tehditlere karşı savunmaya hazır olup olmadığını daha iyi anlamak için güvenliğinizin temel alanlarındaki etkinliği doğrulayın.

Obtain a holistic view

Yaklaşımınızda daha tehdit merkezli olun

Veriye dayalı güvenlik kararları almak ve dikkat ve kaynakların nereye odaklanacağına öncelik vermek için ihtiyaç duyduğunuz ölçümleri ve içgörüleri edinin.

be more threat centric

Çabalarınız için daha fazla etki elde edin

Manuel güvenlik doğrulama süreçlerini otomatikleştirerek ekibinizin keşif yerine iyileştirme ve optimizasyona odaklanmasını sağlayın.

Achieve greater impact

Bir ihlal gerçekleşmeden önce riskleri azaltın ve optimize edin

Riskleri, saldırganlar tarafından istismar edilip ciddi hasar ve kesintilere yol açmadan önce proaktif bir şekilde belirleyip ele alarak tehditlere karşı hazır olma durumunuzu geliştirin.

Mitigate and optimize

Temel Yetenekler

  • Gerçek dünyadaki siber tehditleri 7/24 sürekli olarak simüle edin
  • 3.500+ tehdit ve 18k+ eylemden oluşan zengin bir kütüphaneden yararlanın
  • Güvenlik kontrollerinin etkinliğini ölçün ve geliştirin
  • En son tehditlere karşı hazırlığı doğrulayın
  • Önleme ve tespit yeteneklerini optimize edin
  • Uygulaması kolay imzalar ve tespit kurallarından yararlanın
  • Satıcıya özel hafifletme içgörüleri ve önerileri
  • Yönetici raporları ve gösterge tabloları oluşturun
  • Uçtan uca sonuçları MITRE ATT&CK ile eşleştirin

Kullanım Senaryoları

Kullanım Senaryoları

Bankacılık ve Finans