Noname Security, API güvenliği konusunda uzmanlaşmış bir siber güvenlik şirketidir. 2020 yılında Redwood City, Kaliforniya’da kurulmuştur. Noname Security’nin API güvenlik platformu, API’lere güvenen tüm kuruluşlar için değerli bir araçtır. Noname Security, kuruluşların API güvenlik açıklarını belirlemelerine ve düzeltmelerine yardımcı olarak, API saldırı riskini azaltmaya ve tüm sektörlerdeki kuruluşların genel güvenlik duruşunu iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Noname API Security Platform Nedir?

Noname Security’nin amiral gemisi ürünü Noname API Security Platformu’dur. Bu platform, API keşfi ve envanteri, API güvenlik testi, API güvenlik düzeltmesi ve API güvenlik izlemesi dahil olmak üzere API güvenliği için kapsamlı bir çözüm sunar. Noname API Security Platformu, API güvenliğinde yer alan görevlerin çoğunu otomatikleştirmek için yapay zekâ (AI) kullanır ve kuruluşların API’lerini korumalarını daha kolay ve daha verimli hale getirir.

Noname Security, API güvenlik çözümlerinin lider sağlayıcısıdır. Noname API Security Platformu, kuruluşların hem eski hem de modern tüm API’lerini keşfetmelerine, analiz etmelerine, düzeltmelerine ve test etmelerine yardımcı olur. Noname Security’nin platformu, ürün ve hizmetlerini sunmak için API’lere güvenen tüm kuruluşlar için gereklidir.

Keşif

API Saldırı Yüzeyinizi Keşfedin
API’leri, etki alanlarını ve sorunları otomatik olarak keşfedin. Sağlam bir API envanteri oluşturun ve düşmanların kullanabileceği saldırı yollarını anlamak için sızdırılan bilgiler gibi istismar edilebilir istihbaratı kolayca bulun.

 

Duruş Yönetimi

Güvenlik Duruşunuzu Güçlendirin
Kuruluşunuzun ekosistemindeki her API’yi tam iş bağlamıyla anlayın. API’lerinizin riskini azaltmak ve API saldırı yüzeyinizi azaltmak için güvenlik açıklarını ortaya çıkarın, hassas verileri koruyun ve değişiklikleri proaktif olarak izleyin.

 

Çalışma Zamanı Koruması

Çalışma Zamanı Koruması ile Saldırıları Durdurun
Gerçek zamanlı trafik analizi, bant dışı izleme, hat içi düzeltme seçenekleri ve SOC etkinliğini artırmak için iş akışı entegrasyonları ile veri sızıntısı, veri kurcalama, veri ilkesi ihlalleri, şüpheli davranış ve daha fazlası dahil olmak üzere API saldırılarını tespit edin ve engelleyin.

 

Test etme

Aktif Test ile Güvenli API’leri Daha Hızlı Sunun
Her sürümde saldırıları önleyin ve güvenlik açıklarını azaltın. Noname’in amaca yönelik API güvenlik testi çözümü ile hızdan ödün vermeden CI/CD işlem hattına güvenlik ekleyin.

 

Temel Yetenekler

API saldırı riskinde azalma: Noname Security, kuruluşların API güvenlik açıklarını belirlemelerine ve düzeltmelerine yardımcı olarak API saldırıları riskini azaltmaya yardımcı olur.

Geliştirilmiş güvenlik duruşu: Noname Security’nin platformu, API güvenlik risklerinin kapsamlı bir görünümünü sağlayarak kuruluşların genel güvenlik duruşlarını iyileştirmelerine yardımcı olur.

Geliştirici verimliliğinde artış: Noname Security, API güvenlik testi ve düzeltmesi ile ilgili birçok görevi otomatikleştirerek geliştiricilerin diğer görevlere odaklanmasını sağlar.

Azaltılmış uyumluluk riski: Noname Security, kuruluşların API’lerini korumalarını gerektiren sektör düzenlemelerine uymalarına yardımcı olur.

Kullanım Senaryoları

Kullanım Senaryoları

Bankacılık ve Finans