Axonius, bir kuruluşun ağındaki tüm cihazları ve varlıkları yönetmek ve güvence altına almak için bir platform sunan bir siber güvenlik şirketidir. 2017’de kurulan şirketin merkezi New York’tadır. Şirketin müşterileri arasında finansal hizmetler, sağlık hizmetleri, perakende ve devlet dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerdeki her büyüklükteki kuruluş bulunmaktadır.

Axonius Nedir?

Bilişim teknolojileri dünyasında karmaşıklık kaçınılmazdır. BT ve güvenlik ekiplerinin, cihazların, bulut örneklerinin, kullanıcıların ve SaaS uygulamalarının yönetilmesini ve güvenliğini sağlamak için hangi varlıklara sahip olduklarını anlamak için Axonius’a güveniyorlar.

Axonius Platform Hizmetleri Nelerdir?

BT ve Güvenlikle İlgili Temel Sorunların Çözümü
Neden varlıkların envanterini çıkarmak ve bunların güvence altına alınıp alınmadığını ve yönetilip yönetilmediğini anlamak hala bu kadar zor? Cevabı belli: Karmaşıklık. Axonius’un yıllardır süregelen bir sorunu çözmek için nasıl basit bir yaklaşım uyguladığını öğrenin.

Siber Güvenlik Varlık Yönetimi
Axonius Siber Güvenlik Varlık Yönetimi Platformu, her zaman güncel bir envanter sağlamak, boşlukları ortaya çıkarmak ve eylemi otomatikleştirmek için mevcut çözümlerden varlık verilerini ilişkilendirerek karmaşıklığı yönetme konusunda size güven verir.

SaaS Yönetimi
Axonius SaaS Management, tanınan ve tanınmayan tüm SaaS uygulamalarınızı keşfeder, yanlış yapılandırmaları ve veri güvenliği risklerini belirler ve daha iyi BT yönetimi ve maliyet optimizasyonu için içgörüler sunar.

Veri Dağılımı ve Shadow SaaS
Tüm SaaS uygulamalarına ve bunlar arasındaki veri akışına tam görünürlük sağlayan güvenilir bir SaaS varlık envanteri elde etmenizi sağlar.

Artan Güvenlik Riskleri
Yüzlerce SaaS uygulamasında sayısız yapılandırma ayarını ve güvenlik riskini yönetme

Siber Varlık Saldırı Yüzeyi Yönetimi (CAASM)
Tüm dahili ve harici varlıkları anlayın, güvenlik açığı kapsamını belirleyin ve kontrollerdeki açıkları ortaya çıkarın.

AXONIUS Cyber Security Asset Management

Axonius, Siber Güvenlik bakış açısı ile varlık yönetimi yapabilen tek ürün. Üstelik yönetilen cihazların üzerinde bir ajan kurulumuna ihtiyaç duymadan dakikalar içinde devreye alınabiliyor.

Neredeyse her kurumda Antivirus, EDR, FW, gibi en az 10 farklı güvenlik ürünü mevcut. Axonius ise kurum içerisindeki tüm bu güvenlik platformları ile entegre olarak tekil asset’leri ortaya çıkartıyor.

Artık, hangi client makinası üzerinde AV var, hangilerinde DLP yok gibi sorulara hızlıca cevap alabiliyoruz.

Axonius Siber Güvenlik Varlık Yönetimi Platformu, her zaman güncel bir envanter sağlamak, boşlukları ortaya çıkarmak ve eylemi otomatikleştirmek için mevcut çözümlerden gelen varlık verilerini ilişkilendirir ve karmaşıklığı kontrol etme konusunda size güven verir.

Axonius Siber Güvenlik Varlık Yönetimi Platformu, varlıklarınızın tümünün birleşik bir görünümüyle yanıtlar almanızı ve önlem almanızı sağlar.

Axonius’ı birden fazla güvenlik platformu ile ve kurum içerisindeki AD ile entegre ediyoruz. Entegrasyon sonucu ağdaki tüm client’ları öğreniyor ve hangi cihazda hangi ajanlar var otomatik görebiliyoruz. Üstelik, eksik olduğunu düşündüğümüz bir ajan varsa otomatik olarak bu ajanların kurulmasını sağlayabiliyoruz. 300+ farklı güvenlik çözümleri ile entegre olabiliyor.

Entegre edebileceğiniz tüm güvenlik ürünlerinizi görebileceğiniz adres: https://www.axonius.com/adapters

Siber Güvenlik Varlık Yönetimi

  • Siber Güvenlik bakış açısıyla kullanıcı & varlık veritabanı oluşturur.
  • Yönetilmeyen cihazları ve cihazların yönetim yüzeyini hemen çıkartır.
  • Güvenlik ürünlerinin ve diğer ürünlerin karşıladığı veya karşılamadığı minimum ajan kurulumlarını tek bakışta bulur.
  • Geniş hazır aksiyon seçenekleri ile karşılanmayan minimum ajan kurulumları için otomasyonu sağlar.
  • SOC ekipleri için kullanıcı & varlık verisini hazır korelasyon ile zenginleştirir ve SOC akışlarını besler.
  • Herhangi bir güvenlik ürünü tarafından korunmayan bir cihazın SOC için bir olaya dönüşmesi ve hazır akışlar ile aksiyon alınmasını sağlar.
  • Bulut ortamı kullanıcı &v arlık verileriniz kurum politikalarına dahil edilir.
  • 250+ ürünle hazır entegrasyon mevcuttur.

Cyber Asset Attack Surface Management (CAASM)

Siber Varlık Saldırı Yüzeyi Yönetimi (CAASM) araçları, mevcut veri kaynaklarına bağlanmak, güvenlik denetimlerini otomatik olarak bulmak ve doğrulamak ve sorunları gidermek için API entegrasyonlarını kullanır.

Siber Varlık Saldırı Yüzeyi Yönetimi (CAASM) Araçları ile Neler Elde Edebilirsiniz?

Siber Varlık Saldırı Yüzeyi Yönetimi (CAASM) araçları, mevcut veri kaynaklarına bağlanmak, güvenlik denetimlerini otomatik olarak bulmak ve doğrulamak ve sorunları gidermek için API entegrasyonlarını kullanır.

Siber Varlık Envanteri

Manuel çaba veya müdahaleci ağ taraması olmadan güvenilir ve kapsamlı bir siber varlık envanteri elde edin. Güvenilir, kapsamlı siber varlık envanterlerini istisna değil kural haline getirmenin zamanı geldi.

Bulut Varlık Uyumluluğu

Bulut örneklerinizin endüstri standartlarına ve ölçütlerine ve gerekli düzenlemelere nasıl uyduğunu görün. Axonius Bulut Varlık Uyumluluğu, kullandığınız bulut platformlarına bağlanarak bulut örneklerinizin durumunu endüstri standartlarına ve ölçütlerine göre yapılandırır.

Bulutlarınızın Durumunu Anlayın

İster tek bir genel bulut ister çoklu bulut veya hibrit bulut kullanın, bulut örneklerinizin nasıl yapılandırıldığını öğrenin ve erişim kontrolleri ile izinleri değerlendirin.

Uyumsuzluk Sorunlarını Belirleyin

Uyumluluk düzenlemelerine uymayan veya şirkete özgü güvenlik politikalarını desteklemeyen politika ve sistem kullanım örneklerini bulun.

Ortalama Uyumluluk Süresini Azaltın

Cihazları ağdan ayırarak, kullanıcıları etkinleştirerek veya devre dışı bırakarak ve yamaları devreye sokarak güvenlik kontrolü açıkları tespit edildikçe otomatik olarak kapatın.

Politika Uygulama

Şirket politikalarına uymayan varlıkları derhal ele almak için yanıt eylemlerini otomatikleştirin. Tüm varlıkların politikalarınıza uygun olmasını sağlamak yıllık sağlık kontrolüne benzemez. Kolesterolden farklı olarak, her şey çok hızlı değişir ve zaman zaman yapılan kontroller yeterli olmaz. Etkili siber güvenlik ve BT operasyonları, önemli değişiklikleri belirlemek için sürekli doğrulamaya ve boşlukları gidermek için özel eylemlere dayanır. Axonius bu konuda yardımcı olabilir.

Otomatik Siber Varlık Saldırı Yüzeyi Yönetimi (CAASM) ile Neler Başarabilirsiniz?

Ortamınızın Kapsamlı Bir Envanterini Edinin

Axonius müşterileri, mevcut durumdaki yüzlerce kaynaktan gelen verilere dayalı olarak tüm varlıkların kapsamlı ve her zaman güncel olan bir envanterine sahip olur. Aracı kurulumu yok, ağ taraması yok, trafik dinlemesi yok.

axonius caasm
Güvenlik Açıklarını ve Zafiyetleri Belirlemek için Sorguları Kullanın

Axonius Sorgu Sihirbazı, kapsam boşluklarını sürekli olarak ortaya çıkarmayı, kontrolleri ve politikaları doğrulamayı ve incelemeleri hızlandırmayı kolaylaştırır.

axonius caasm
Riskleri ve Güvenlik Açıklarını Tespit Edildikçe Düzeltin

Axonius Güvenlik Politikası Uygulama Merkezi, müşterilerin bir varlık politikalardan saptığında otomatik olarak hangi özelleştirilmiş eylemlerin etkinleştirileceğine karar vermelerini sağlar. Sorumlu tarafları uyarmak, üçüncü taraf araçları bilgilendirmek, uzak komutları çalıştırmak, güvenlik açığı taramalarını genişletmek, güvenliği ihlal edilmiş veya eski kullanıcıları etkinleştirmek ya da devre dışı bırakmak gibi çok daha fazlasını doğrudan platform içinde yapın.

axonius caasm

Envanterler: Varlıkların Baş Belası

Manuel siber varlık envanterleri ortalama 86 saat emek gerektirir ve yılda 16 kez yapılması gerekir. O zaman bile, ortamınızdaki her şeyin güncellenmiş, birleşik bir görünümüne sahip olmayacaksınız ve bu da sizi güvenlik konusunda bilinmeyen boşluklara açık bırakacaktır. Axonius ile varlık envanterleri kolay ve hızlıdır.

Ortalama Envanter Süresini Azaltın

Axonius ile manuel varlık envanteri yaklaşımlarına elveda deyin.

Kapsamlı Varlık Görünürlüğü

Varlıklar hakkında bilgi sahibi olan tüm kaynaklardan gelen verileri toplayarak kapsamlı görünürlük elde edin.

Azaltılmış Denetim Süresi

BT ve güvenlik denetimleri için gereken süreyi azaltın.

Hızlandırılmış Olay Müdahalesi

Herhangi bir varlık için bağlamsallaştırılmış ve geçmiş verilere başvurarak uyarıları hızla bulun ve önceliklendirin.

Siber Varlık Envanteri

Kullanımdaki veri kaynaklarından gelen verileri kullanarak tüm varlıkların kapsamlı ve her zaman güncel bir envanterini elde edin. Aracı kurulumu yok, tarama yok, trafik takibi yok.

Güçlü Sorgular

Önceden oluşturulmuş özel sorgularla kapsama alanı boşluklarını düzenli olarak ortaya çıkarın, kontrolleri ve politikaları doğrulayın ve denetimleri destekleyin.

Özel Müdahale Eylemleri

Bir varlık politikalardan saptığında hangi özelleştirilmiş eylemlerin devreye gireceğine karar vermek için düzeltmeyi otomatikleştirin

AXONIUS ile Başarabilecekleriniz:

Varlıkları Göründükleri Gibi Keşfedin

Tüm varlıklardan otomatik olarak haberdar olun. Axonius, çözümleriniz ve ağınızla entegre olarak varlıkları gerçek zamanlı olarak keşfeder.

axonius varlık envanter
Yönetilmeyen Cihazları Bulun ve Güvenliğini Sağlayın

Sadece bildiğiniz varlıklar hakkında netlik elde etmeyin. Ortamınızdaki tüm varlıkları otomatik olarak tanımlayın ve “bilinmeyen yönetimsiz” ifadesini geçmişte bırakın.

axonius varlık envanteri
Geçici Cihazları Asla Gözden Kaçırmayın

Ağlarınıza sıklıkla giren ve çıkan kapsayıcıları, sanal makineleri ve diğer cihazları sürekli olarak izleyin.

axonius varlık envanteri