Webinar: Kişisel Verilerin Korunması Kanunu

Bu sene yürürlüğe giren Kişisel Verilerin Korunması Kanunu‘nun getirdiği yükümlülükleri, bu konuda uzman Avukat Sn. Seval Sönmez Durmuşoğlu‘nun katılımıyla bir webinar düzenledik.

Webinar boyunca konuyla ilgili sorularınızı sorma ve cevabı uzman bir hukukçudan alma imkanı da bulabildik ve kendisi son derece anlaşılabilir biçimde kanunun günlük hayatlarımıza yansımalarını da ele aldı.

29 Eylül 2016, Perşembe günü düzenlediğimiz webinarda ilgi oldukça fazlaydı. Katılanlara teşekkür ederiz. Düzenli aralıklarla planladığımız Infosec webinarlarının içeriklerini kaydedip yayınlamıyoruz. Ancak bu webinar içeriğini Seval Hanım’ın da onaylıyla kaydedip, daha fazla kişiye faydalı olmasını umarak kaydettik ve paylaşıyoruz.

 

Sunum içeriğini de aşağıda görebilirsiniz

Kanuna uyum konusunda;

İnfosec olarak hukuki çerçevesi açıkça çizilmiş olan bu konuda uyumluluğunuzu değerlendirmek ve kanuni gereksinimleri yerine getirmek için ihtiyaç duyduğunuz teknik bileşenlerin başında aşağıdakileri sayabiliriz;

  • Veri güvenliğinin mevcut seviyesinin ölçülmesi
  • Korunması gereken verilerin tespiti ve sınıflandırılması
  • Verilerin kuruluş dışına sızdırılmasını engelleyecek teknik tedbirlerin kurulması
  • Verilere erişimin denetlenmesini sağlayacak teknik tedbirler

Kişisel verilerin korunması kanununa uyumluluğunuzu sağlamak için yapabileceklerimizi konuşmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

 

2016-10-14T18:29:44+00:00 September 22nd, 2016|InfoSec|