URL Sandboxing Özelliği, AP-EMAIL Cloud Module ile Kullanılabilir Durumda !

raytheon-websense-logo
URL Sandboxing ile emailler aracılığıyla kullancılara gönderilen şüpheli ve kategorisi belli olmayan URL’lere karşı daha güvenli hale geliyoruz. Böylece CryptoLocker ve türevi şantajcı malware lerden de korunabilirsiniz.

URL Sandboxing aktif hale getirdiğimizde, kullanıcılara gelen mailer içindeki kuşku verici URL lere tıklandığında kullanıcılar “The link may not be safe” uyarısı alacaktır. Bu bildirimde şunlar olacaktır:

threatseeker-cloud• Erişilmek istenen domain
• Erişilmeye çalışılan bağlantının neden şüpheli göründüğü: örnegin, gönderen mail adresi bilinmiyor ya da gönderen posta sunucunun itibarı güvenilmez olabilir.
• Sayfanın daha sonra analiz edilmesi

Kullanıcı “No” seçeneğini seçerse, şüpheli bağlantı analiz edilmeyecektir, fakat kullanıcıda bağlantıya erişemeyecektir.
Kullanıcı “Yes” seçeneğini seçerse, sayfa TRITON AP-EMAIL real-time gelişmiş güvenlik analizinden geçirilecektir. Bunun neticesinde kullanıcıya aşağıdaki mesaj gösterilecektir:

Erişmeye çalıştığınız bağlantı güvenlidir – Tehdit bulunamadı. Sayfayı görüntüleyebilirsiniz
Erişim engellendi – Tehdit tespit edildi. Bu bağlantıya erişemezsiniz
• Eğer kurum Kategorilenmemis sayfalara izin vermiyorsa yine erişim engellendi bildirimi görünecektir
Sayfaya erişilemiyor – Sunucu ayakta değil ya da bağlantı hatalı. Daha sonra tekrar deneyebilirsiniz, daha fazla bilgi için yöneticiyle görüşün
URL analiz edilemiyor – Protokol desteklenmediği için sayfa analiz edilemiyor. Eğer “allow the recipient to follow links with an unsopprted protocol option” seçeneği aktif edilmişse kullanıcı sayfaya erişim sağlayabilir aktif değilse erişim sağlayamaz.

Detaylı bilgi ve destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

2017-03-16T21:59:15+00:00 December 15th, 2015|HP|