Etkinlik Daveti: 3 Soruda Kişisel Verilerin Korunması Kanunu – 1 Haziran Çarşamba

Screen Shot 2016-05-23 at 13.22.53Etkinlik Daveti 

3 Soruda: Veri Güvenliği

Son 1 yıl içerisinde Türkiye’de ve Dünya’da geniş çaplı pek çok veri hırsızlığı olayı gündeme geldi. Siber güvenlik profesyonelleri bunların buzdağının sadece görünen kısmı olduğunu biliyor.

Bu etkinlik Veri güvenliğinin hukuki boyutunu ve “Kişisel Verilerin Korunması Kanunun” getirdiği sorumlulukları öğrenmenizi, saldırganların kullandığı teknikleri anlamanızı ve kuruluşunuza veya müşterilerinize ait verileri korumak için alabileceğiniz tedbirleri görmenizi sağlayacaktır.

InfosecLabs.jpg copy 322190LOGO-2 Infoblox-Logo titus .1

Etkinlik sırasında veri güvenliği konusunda 3 önemli soru yanıtlanacaktır.

Veri güvenliğinin hukuki boyutu nedir?
Avukat Seval Sönmez Durmuşoğlu Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun getirdikleri ve verilerin korunması konusunda kanuni sorumluluklarımızı anlatıyor.

Veriler nasıl çalınıyor?
Infosec’in güvenlik hizmetleri birimi InfosecLabs son 1 yılda yaşanan veri sızıntılarını değerlendiriyor. Hackerların verileri çalmak için kullandığı yöntemler uygulamalı olarak gösterilecektir.

Veriler nasıl korunur?
Verilerin korunması için kullanılabilecek yöntemler ve teknolojiler anlatılacaktır.

  • Veri sızıntılarını engellemek
  • Kurumsal ağda verilerin takibi ve korunması
  • DNS üzerinden veri sızmaları ve tedbirler

Tarih: 1 Haziran 2016, Çarşamba
Yer: DoubleTree by Hilton – Moda
Caferaga Mh Albay F Sozdener Cd
31, Kadikoy, Istanbul, 34710

Etkinlik Programı:

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (6698) ve Teknolojik Yaklaşımlar

09:00 – Kayıt
09:30 – Veri Merkezli Bilgi Güvenliği Yönetimi (Afşin Taşkıran – Infosec)
10:10 –  Veri Güvenliğinin hukuki boyutu (Av. Seval Durmuşoğlu)
10:50 – Ara
11:10 – Yaşanan Veri Kayıpları ve Kullanılan Teknikler (Infosec Labs)InfosecLabs.jpg copy
11:50 – Veri Sızıntılarını Engellemek (Serhat ERKAN, ForcePoint)
12:30 – Yemek
13:30 – Kurumsal Ağda Veri Güvenliği ve Yönetimi (Cem UÇTUM, Titus)
14:10 – veri.kaçırmanın.en.bilinmeyen.yolu.com.tr (Altuğ YAVAŞ, Infoblox)
14:50 – Ara
15:10 – Kişisel Verilerin Mobil Cihazlarda Korunması (Volkan Muhtaroğlu, Check Point)
15:50 –Veri Hırsızlığı Tespit Yöntemleri ve SOME Yaklaşımı (Abdurrahman Beyazaslan – Infosec)
16:30 – Kapanış

***Sunum  başlıkları güncellenmektedir.
Kayıt için: info@infosec.com.tr ye bilgilerinizi gönderebilir ya da aşağıdaki etkinlik sayfamızdan kaydolabilirsiniz. Etkinliğimiz sadece son kullanıcılara yöneliktir.

https://www.eventbrite.com/e/3-soruda-kisisel-verilerin-korunmas-kanunu-tickets-25642304824

Kanuşmacılarımız Hakkında;

Cem UÇTUM; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi İşletme MBA programını tamamlamıştır. Profesyonel iş yaşamına, RAM Dış Ticaret AŞ.’de Satış Koordinatör Yardımcısı olarak başlamış, daha sonra Tatiş Holding AŞ.’de Holding İhracat Koordinatörü, Vestel Dış Ticaret AŞ.’de Avrupa Dışı Ülkeler Satış Müdürü, ardından aynı firmada Yurtdışı Satış ve Uluslararası Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmüştür. Kuruluş aşamasında destek verdiği ve bilgi güvenliği çözümleri alanında faaliyet gösteren Detech Bilişim Teknolojileri San. Ve Tic.A.Ş.’de halen Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapan UÇTUM; “Uluslararası Pazarlama Stratejileri” ile ilgili oluşturduğu bilgi ve tecrübelerini “RDBE” bünyesinde verdiği seminer ve danışmanlıklar ile paylaşmaktadır.

Seval Sönmez DURMUŞOĞLU, onur bursu ile kazandığı Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Gerek üniversite yıllarında gerekse profesyonel iş hayatında uluslararası çalışan yurt içi ve yurt dışındaki hukuk bürolarında faaliyet göstermiştir. Çalışmalarına uluslararası bir vizyon katmak adına Almanya’da uluslararası çalışan bir hukuk bürosunda staj yapmıştır. Öncelikli uzmanlık alanları ticaret hukuku, şirketler hukuku, sözleşmeler hukuku ve bilişim hukuku olup bu alanlarda hukuk danışmanı ve avukat olarak hizmet vermektedir.  Faaliyetlerinde Türkçe ve İngilizce dillerini aktif şekilde kullanmaktadır. Türkiye’nin önde gelen  e-ticaret sitelerine danışmanlık vermiş olup önemli internet şirketlerinin satış ve ortaklık projelerinde yer almıştır. Adalet Bakanlığı, HSYK, Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyi işbirliği ile hazırlanan Ceza Adalet Sisteminin Geliştirilmesi projesi kapsamında Bilişim Suçları alanında çalışmış ve bu kapsamda kitap ve sunumlar hazırlamıştır.

Serhat ERKAN; 1998’den beri KoçSistem, Meteksan Sistem ve Oytek gibi sistem entegratörler ile finans sektöründe Network, Network Güvenliği ve Sistem Güvenliği alanında çalıştı. 2013’de Forcepoint  (eskiden Raytheon|Websense)  bünyesine katılmış olup, 2015’den itibaren de  Satış Mühendisliği Takım Lideri olarak çalışmaktadır. 18 senedir 300 kullanıcıdan 30000 kullanıcılık sistemlere kadar bir çok network ve güvenlik projesinde gerek mühendis gereksede teknik proje yöneticisi olarak görev almış olup, farklı sistemlerin ve ürünlerin entegrasyonu ile veri güvenliği ile regülasyonlar alanında çalışmıştır.

2017-11-30T23:57:14+00:00 May 23rd, 2016|InfoSec|