Check Point 2017-03-16T21:59:11+00:00

Günümüzde; kurumsal ağlardaki güvenlik duvarları, gelişmiş tehditlerin artmasıyla birlikte, çok uzun süreden beri tanımlanmış olan bir firewall kavramından artık çok daha fazlası. Bir enterprise güvenlik duvarı olarak; ağ erişimini kontrol etmek, karmaşık atakları tespit etmek ve ek güvenlik yetenekleri sağlamak, kurumsal ağlardaki iPhone ve tablet kullanımındaki artışla birlikte, web tabanlı tehditler için de koruma sağlamak gibi, birçok teknolojiyi kullanmak zorunda. Bu tehdit ve güvenlik önlemlerindeki kapasite artışı, güvenlik cihazlarından çok daha fazla performans ve beceri ihtiyacı doğurmakta.

Check Point Appliances :

hakkimizda-image_03Check Point, open platform adı verilen desteklenen cihazların üzerine kurulabilmekle birlikte artık günümüzde yaygın olarak Check Point marka kendi donanımları üzerinde çalıştırılmaktadır.

Check Point Software Blades :

hakkimizda-image_03Check Point, geleneksel Firewall/VPN ürünüyle birlikte Next Generation mimarisine uygun diğer özellikleri de barındırmaktadır.Yeni nesil güvenlik işletim sistemi olan Check Point GAiA ile, Check Point 2012 Appliance’ları, yüksek performans multi-core yetenekleri ile yüksek hızlı networking teknolojilerini bütünleştirerek data, network ve çalışanlar için ileri seviyede güvenlik sağlamaktadır. Genişlemek üzere optimize edilebilir Software
Blade mimarisi, her appliance’ın hernagi bir Software Blade kombinasyonunu (Firewall, Ipsec VPN, Ips, Application Control, Mobile Access, DLP, URL Filtering, Anti-Bot, Antivirus, Anti-spam, Identity Awareness ve Advanced Networking & Clustering) çalıştırılabilmesine olanak sağlar. Bu sayede her işletme büyüklüğüne ve lokasyonuna göre konumlandırılabilecek kusursuz bir güvenlik ve esneklik sağlanır. Farklı güvenlik teknolojilerinin tek bir güvenlik duvarında konsolide edilmesi ile, yeni appliance’lar işletmenizin güvenlik ihtiyaçlarını karşılayan gelişmiş ve entegre güvenlik çözümleri sağlamak üzere dizayn edilirler.

Check Point GAiA — Yeni Üstün Teknoloji Security İşletim Sistemi

hakkimizda-image_03

64-bit İşletim Sistemi ile güçlendirilmiş, native IPv6 security ile mükemmel etkinlik.

Check Point GAiA™, tüm marka bağımsız donanımlar ve Check Point
Appliance’ları için yeni nesil Secure İşletim Sistemi. GAiA, IPSO ve Secure Platform (SPLAT) işletim sistemlerinin en iyi özelliklerini tek bir işletim sistemi olarak birleştirerek, mükemmel etkinlik ve güçlü performans sağlıyor.