Check Point R80 Versiyonu Çıkıyor !

R80_logo

Check Point’in birçok konuda yenilikler getiren ve kilometre taşı olarak adlandırılabilecek R80 versiyonu müşterileri için test fazına geçiyor. Bu versiyonda özellikle yönetim tarafında büyük yenilikler gelmekte.

Bu versiyonla birlikte global bir standart haline gelen Software Defined Networks (SDN) konsepti için Check Point tarafından Software Defined Protection (SDP) altyapısı hazırlandı. Management, Control ve Enforcement Layer ları sayesnde SDN’e tam uyumlu olarak geniş ağlarda ve very merkezlerinde Check Point’I yapılandırmanız mümkün.

 

YönetimCP_R80_infosec

Halihazırda bulunan Check Point versiyonlarında aynı anda 1 administrator write haklarıyla bağlanabiliyor ve politika değişikliği işlemlerini yapabiliyordu. R80 versiyonu ile artık birden fazla yönetici aynı anda sisteme bağlanıp değişikliklerini yapabilecek. Sadece ilgili yöneticinin çalıştığı kural lock edilecek, diğer kurallar serbest şekilde değiştirilebilecek. Check Point, tüm politikayı bir yöneticiye write haklarıyla vermek yerine hangi kuralda çalışılıyorsa o kural için write hakkı vermeyi getirmiş durumda

 

 

 

In-Line CP_inlinePolicyPolicy

In-line Policy ler sayesinde politikalarınızdaki bir kural için kırılımlı alt politikalar oluşturmanız mümkün.

 

 

  • Auditing & Ticketing
  • Next-Generation Smart Event

2017-03-16T21:59:29+00:00 February 25th, 2015|Blog, Check Point|