Check Point R77 Sürümü Bir Çok Yenilikle Karşımızda !

Peki R77 sürümünü bu kadar özel kılan yetenekleri neler, birlikte göz atalım:

Yeni Software Blade’ler:

Compliance_LogoDaha önce Easy-to-Comply satınalmasıyla başlayan ve ara sürümlerde duyurulan Compliance Software Blade artık ana sürümde yerini almış durumda. Compliance Blade ile PCI, SoX, ISO27001 gibi bir çok regülasyona göre yeterlilik durumunuzu takip edebiliyorsunuz. Ayrıca Compliance SWB içerisindeki best practice lerle sektörde kullanılan ve tavsiye edilen konfigurasyona da erişebilirsiniz.

ThreadEmulation_LogoCheck Point’in Multi-Layered Thread Prevention ailesinde IPS, Anti-Virus ve Anti-Bot bulunuyordu. R77 ile bu aileye Thread Emulation Software Blade de eklendi. Artık gateway üzerinden geçen dosyalar incelenmek üzere sandbox sisteme gönderiliyor, burada analizi tamamlandıktan sonra işleme alınabiliyor. Bu sayede daha önce görülmemiş zararlı kodların analizi mümkün kılınabiliyor. Analiz işlemini ister yerel gateway üzerinde isterseniz Check Point Threat Cloud altyapısında gerçekleştirmeniz mümkün. R77 ile SmartDashboard üzerindeki Anti-Virus ve Anti Bot sekmesinin adı da Threat Emulation SWB’I kapsayacak şekilde Threat Prevention olarak değişti.

Yönetimsel Kolaylıklar:

Bu sürüm ile SmartDashboard üzerindeki güncellemelerle güvenlik yöneticilerinin işleri daha da kolaylaşıyor:

R77 Central Device Management

  • Topology sekmesi altında ağ arayüzlerini oluşturma, silme, değiştirme gibi işlemler yapılabilir.
  • Statik route lar tanımlanabilir.
  • Gateway’in DNS server, NTP gibi ayarları yine SmartDashboard dan yönetilebilir.
  • Gateway ayarları üzerinden backup ve restore işlemleri gerçekleştirilebilir.

 

 

R77 Provisioning

 

 

 

HyperSPECT Teknolojisi ile Next Generation Firewall Performansında İnanılmaz Artış:

R77 50Check Point’in CoreXL ve SecureXL hızlandırma/performans teknolojilerinin yanına bir yenisi daha eklendi: HyperSPECT . HyperSPECT ile Next Generation Firewall performansı (Firewall, IPS, Application Control, URL Filtreleme) 50%’ye kadar artırılabiliyor. HyperSPECT teknolojisi Hyper-Threading ile birlikte Deep Packet Inspection – DPI engine lerinde iyileştirmeleri de içeriyor.

2017-03-16T21:59:31+00:00 September 3rd, 2013|Check Point|